×
Menu

Roller Derby

  Filtr
Značky
Velikost boty

Dobré vědět

Pokud potřebujete dvouřadé brusle pro roller derby, přistáli jste na správné stránce. Některé z bruslí jsou speciálně vhodné na derby, zatímco jiné jsou také vhodné na dancing a fitness.

V čem se roller derby brusle liší od jiných dvouřadých bruslí?

Derby brusle mají nízkou botu. Důsledkem je zcela minimální až neexistující opora pro vaše kotníky, ale na druhou stranu získáváte mnohem víc flexibility. Bota roller derby brusle je ušitá z kůže, umělé kůže (koženky) nebo nylonu. Rám je vyroben z nylonu nebo hliníku. Tento typ bruslí je ideální na roller derby, ale je také vhodný pro roller dancing, jam art nebo fitness.

Každý pár trekových bruslí tedy může být speciálně designovaný pro roller derby nebo může mít širší využití. Když vás některý pár zaujme, přečtěte si jeho popis, kde se dozvíte vše potřebné.

Co je roller derby?

Derby je americký sport, který si získal velkou popularitu ve 30. a 40. letech. Původně se jednalo o závod mezi dvěma týmy. Ale už ve 30. letech se tento závod změnil v kontaktní sport, jak jej známe dnes. Roller derby zpočátku hráli muži i ženy, ale v současnosti existuje jen málo mužských týmů a sportu se věnují zejména ženy a dívky.

V roller derby hrají 2 týmy s 5 hráči v každém týmu. Každý tým si vybere jednu hráčku, která se označuje „jammer“, a ta skóruje. Ostatní 4 hráčky jsou blokerky, tedy obránkyně.

Tento sport je zejména o zábavě, plný různých tradic a hříček. Hráčky (i hráči) zpravidla používají speciální roller derby jména, která zpravidla vtipně komolí slavná jména nebo fenomény. Některé hráčky si dokonce vytvoří kompletní hráčské alter ego, které během hry reprezentují se vším všudy. I roller derby turnaje jsou zpravidla pojmenovány nějakou vtipnou průpovídkou se skrytým významem.

Když hrajete roller derby je důležité nezapomenout na používání chráničů. Nutná je helma a chrániče na lokty a kolena, případně chrániče zubů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky