×
Menu

Freeskate/freestyle kolečka

  Filtr
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček
Ložiska
Klasifikace a přesnost ložisek

Dobré vědět

Jaká jsou nejlepší kolečka pro freeskate bruslení?

Kolečka pro freeskating vám poskytnou maximální volnost při bruslení. Kolečka pro freestyle bruslení jsou navržena tak, aby byla obratná a udržovala nízké těžiště, a jsou vyrobena tak, aby obstála na celé řadě povrchů, se kterými se při bruslení v městském prostředí setkáte.

Kolečka pro freestyle bruslení mají nejčastěji průměr 80mm, ale mnoho bruslařů si vybírá velikost koleček tak, aby vyhovovala jejich stylu. Ve srovnání s klasickými inline bruslemi mají freeskate brusle často menší rám, což má za následek kratší rozvor.

Je běžné, že freestylová kolečka jsou dodávána bez ložisek, proto se ujistěte, že vaše freeskate brusle budou mít tu nejlepší sadu ložisek.

Slalomová vs. urban kolečka

Pokud se opravdu věnujete jednomu typu freeskatingu, můžete se poohlédnout po nákupu specifických koleček pro vaši oblíbenou disciplínu.

Freeskate slalomová kolečka jsou vyrobena tak, aby vám poskytla nejlepší kontrolu na tvrdém městském povrchu. Slalomová kolečka mají obvykle tvrdost 84A nebo nižší, aby vám poskytla nejlepší přilnavost, a průměr 76 až 84mm. Mnoho slalomových bruslařů si také vybírá o něco větší kolečka uprostřed rámu, díky kterým jsou schopni provádět rychlé a ostré zatáčky.

Pro urban bruslení jsou kolečka navržena tak, abyste se mohli pohybovat v rušném městském prostředí a rychle se vyhnout všem překážkám, které vás mohou potkat. Pokud jde o velikost koleček, oblíbený je průměr od 80mm do 110mm. Tato velikost vám poskytne skvělou kombinaci kontroly a rychlosti. Pokud ale toužíte po rychlejší jízdě, zvolte větší kolečka.

Pokud se chcete dozvědět více o kolečkách pro freeskate a o freeskatingu obecně, přečtěte si našeho průvodce nákupem freeskate.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky