×
Menu

Kolečkové brusle

Co je jízda na kolečkových bruslích?

Bruslení na kolečkových bruslích, nazývané také quad bruslení, je rekreační nebo soutěžní sport, při kterém se účastníci pohybují po kluzištích nebo hladkých površích pomocí bruslích se čtyřmi kolečky. Bruslení na kolečkových bruslích lze provozovat také na ulicích, chodnících a cyklostezkách. Bruslení na kolečkových bruslích jako sport zahrnuje několik disciplín, například rychlobruslení, krasobruslení a rytmické bruslení.

Účastníci tohoto sportu používají kolečkové brusle, speciální boty, které se vyznačují tím, že mají dvě kolečka vpředu a dvě kolečka vzadu. Jsou namontována v párech přesně jako kolečka na skateboardu. Brusle se vyrábějí v různých tvarech a velikostech v závislosti na disciplíně, které se chcete věnovat. Quad brusle se obvykle vyznačují výraznými barvami s s toe stop brzdou namontovanou v přední části boty.

Výhody jízdy na kolečkových bruslích

Jízda na kolečkových bruslích je nejen zábavná aktivita, kterou mohou provozovat lidé všech věkových kategorií, ale také dobré aerobní cvičení. Stejně jako běhání zlepšuje jízda na kolečkových bruslích zdraví srdce, posiluje svaly a spaluje kalorie. Tento sport procvičuje svaly nohou, hýždí a jádra těla a způsobuje menší zátěž kloubů než běh.

Stejně jako každá jiná fyzická aktivita je i jízda na kolečkových bruslích dobrým prostředkem proti stresu. Osvěžuje mysl, zlepšuje náladu a také pomáhá dětem efektivněji se učit. Kromě toho jízda na kolečkových bruslích zlepšuje rovnováhu a koordinaci.

Chcete se o kolečkových bruslích dozvědět více? Podívejte se na našeho průvodce nákupem kolečkových bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky