×
Menu

Kolečkové brusle

Co je kolečkové bruslení?

Kolečkové bruslení, také nazývané trekové bruslení, je rekreační nebo závodní sport, ve kterém se účastníci pohybují po kluzištích nebo hladkém povrchu pomocí kolečkových bruslí. Kolečkové bruslení lze provozovat také na ulicích, chodnících a cyklostezkách. Jako sport, kolečkové bruslení zahrnuje několik disciplín, jako je rychlobruslení, krasobruslení a rytmické bruslení.

Účastníci tohoto sportu používají kolečkové brusle, speciální boty charakterizované dvěma kolečky vpředu a dvěma kolečky vzadu. Jsou namontovány v párech přesně jako kolečka na skateboardu. Brusle mají různé tvary a velikosti v závislosti na disciplíně, které se chcete věnovat. Kolečkové brusle se obvykle vyznačují jasnými barvami se zarážkou na špičce namontovanou v přední části boty.

Výhody bruslení

Kolečkové bruslení je nejen zábavná aktivita, kterou mohou provozovat lidé všech věkových kategorií, ale také dobré aerobní cvičení. Stejně jako běhání, jízda na kolečkových bruslích pomáhá zlepšit zdraví srdce, posilovat svaly a spalovat kalorie. Tento sport pracuje se svaly na nohou, hýždích a středu těla a představuje menší zátěž kloubů, než zmíněný běh.

Jako každá jiná fyzická aktivita, je bruslení dobrým prostředkem ke zmírnění stresu. Osvěží vaši mysl, zlepší vaši náladu a také pomůže dětem k efektivnějšímu učení. Kromě toho kolečkové brusle zlepšují rovnováhu a koordinaci, trénují váš mozek, aby zůstal soustředěný, a to tak, že zvýší vaši koncentraci.

Chtěli byste se dozvědět více o kolečkových bruslích? Podívejte se na našeho Průvodce Nákupem Kolečkových Bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky