šťastný s. Valentýn
Zobrazit produkty  -  Klikněte zde
×
Menu

Lyžařské funkční prádlo a termoprádlo

  Filtr
Značky
Velikost
Určení
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Termoprádlo pro lyžování a snowboarding

Termoprádlo pro zimní sporty je vrstvou oblečení nošenou přímo na kůži. Také označováno jako base layer, části tohoto oblečení jsou například termo legíny, nebo termo trička. Jsou používánypro alpské i běžecké lyžování, nebo také snowboarding za cílem udržet vás na sjezdovkách v teple a pomoci regulovat vaši tělesnou teplotu.

Co je tím nejlepším typem funkčního prádla?

Při lyžování nebo snowboardingu bude vaše tělo vyvíjet teplo a tedy to nejlepší termoprádlo bude muset mít určitou prodyšnost. Díky tomu budete v dostatečném teple a zároveň suchu. Pro docílení tohoto výsledku je funkční prádlo obvykle vytobeno z polyesteru, vlny, nebo spojení těchto dvou. Polyester zajišťuje, že jakákoliv vlhkost může být snadno propuštěna a jde často o preferovaný materiál lyžařů a snowboardistů se zaměřením na výkon. Zakladní vrstvy z merino vlny mají skvělé hřejivé vlastnosti, a ačkoliv neschnou tak rychle jako polyester, dokážou absorbovat množství vlhkosti. Termoprádlo je dostupné v různých tloušťkách, díky čemu si můžete vybrat vhodnou variantu pro teplotní podmínky, v kterých budete lyžovat. Pokud budete na sjezdovkách za větrných dní, koukejte po funkční vrstvě s větruvzdornými materiály.

Mělo by termoprádlo být těsné, nebo volné?

Funkční vrsty by měly sedět těsně na tělo, ale ne tak, že by to bylo nepříjemné, nebo omezovalo váš pohyb. V této kategorii najdete termoprádlo pro ženy, pro muže a děti: přičemž všechny mají stejné technické vlastnosti, ale střih a velikost je upravena pro potřeby dané skupiny uživatelů. Když přijde na spodní prádlo pro děti, je dobré mít na paměti že není jen na sjezdovky, jeho nošení při hraní si v chladných podmínkách zajistí více zábavy bez chladu.

Pro ucelení vašeho zimního vybavení se podívejte na střední vrstvy, zimní bundy a kalhoty: najdete tu všechno pro efektivní ochranu před nepřízní počasí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky