×
Menu

Distanční podložky na skateboard

Dobré vědět

Co jsou riser pads?

Riser pads, známé také jako distanční podložky, jsou tvrdé plastové destičky, které pomáhají zabránit zasekávání koleček o desku a poskytují větší volnost při jízdě. Riser pads se instalují mezi trucky a desku skateboardu, čímž zvýšíte celkovou výšku prkna nad zemí. Zasekávání koleček může být nebezpečné a také může poškodit vaše prkno, takže pořízení riserů je snadné a cenově dostupné řešení, jak se tomuto problému vyhnout.

Riser pads jsou často zaměňovány s tlumicími podložkami (shock pads) pro skateboard. Risery jsou vyrobeny z plastu a jsou navrženy tak, aby zvýšily výšku vaší desky a zabránily tak zasekávání koleček. Zatímco tlumicí podložky jsou obvykle vyrobeny z gumy nebo husté pěny a jejich cílem je tlumit nárazy a snižovat vibrace při jízdě.

Jakou velikost riser pads potřebuji?

Velikost riser pads, které budete potřebovat, závisí na velikosti vašich koleček a výšce trucků. Pokud například jezdíte na nastavení s většími kolečky a máte nízké nebo střední trucky, budete pravděpodobně potřebovat silnější distanční podložky. Obecně však platí, že pokud jsou vaše kolečka menší než 54 mm, pak riser pads pravděpodobně potřebovat nebudete. Existují tři běžné velikosti riser pads: 1/8" (3,175 mm), 1/4" (6,35 mm) a 1/2" (12,7 mm).

Nezapomeňte, že pokud chcete nainstalovat riser pads, budete si muset pořídit dostatečně dlouhé šrouby pro toto nastavení. Abyste se ujistili, že máte správnou velikost, podívejte se na našeho průvodce nákupem skateboardových šroubů a riser pads.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je tvar distančních podložek: obdélníkové nebo zkosené. Obdélníkový tvar je klasický a na skateboardech je nejběžnější. Zkosené nebo klínovité podložky mění úhel trucků, a proto mají větší vliv na styl jízdy. Použití úhlových podložek je běžnější u cruiserů a longboardů.

Pokud potřebujete nové matice a šrouby pro montáž podložek, podívejte se na naši nabídku skateboardového příslušenství.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky