×
Menu

Osičky pro inline brusle

  Filtr
Značky

Zde najdeš kompletní sady osiček pro kolečkové brusle

I když jsou osičky u kolečkových bruslí velice odolné, nastanou chvíle, kdy je budeš muset vyměnit. Nejběžnější scénář selhání je u inline kolečkových bruslí, kdy se osička jednoduše přelomí v půlce. Další bežný problém může nastat u závitu, který se prostě opotřebuje po několika výměnách ložisek a koleček.

Naštěstí je výměna osiček pro kolečková brusle levná. Proto spousta jezdců raději mění všechny osičky, když se některá z nich zlomí. Z toho důvodu nabízíme několik kompletních sad od různých výrobců jako například K2 a Tempish.

Máš taky možnost koupit osičky po jednotlivých kusech, což samozřejmě některým jezdcům vyhovuje.

Pokud vezmeme například značku Rollerblade, tak ti doporučují kupovat nové osičky a šrouby s každou výměnou koleček. Podle našeho názoru to není nutné, pokud tedy neuvidíš viditelné opotřebení součástí, které jsou v přímém kontaktu se spacery kolečka. Sada osiček pro inline brusle by měla přežít několik sad koleček.

Jak uvolnit zatuhlou osičku

Pokud nastane situace, že je jedna z osiček přituhlá k rámu brusle, pak to není věc nad kterou by ses musel moc trápit. To se časem stane téměř každému, ale častěji to je problém nových bruslařů, kteří ze strachu z povolení kolečka utahují osičky přehnaně moc.

První krok jak vyndat zatuhlé osičky je jejich promazání lubrikantem. Pokud se takto ošetřené osičky po noci působení neuvolní, pak přišel čas na další metodu.

Dalším způsobem je pilkou na železo vytvořit zářez v hlavě šroubu. Pokud je zářez dostatečně hluboký, můžeš použít plochý šroubovák a uvolnit osičku. Stále se nedaří? Tak to budeme použít ještě silnější zbraně.

Musíš to prostě vyvrtat. Sežeň si vrtačku a vrták o cca stejné velikosti jako je hlava šroubu. Pak pomaličku vrtej skrze hlavu šroubu. Když bude odvrtaná, pak by mělo jit prostrčit osičku skrz. Upozornění: Při tomto způsobu dávej velký pozor na rám.

Na této stránce najdeš naší nabídku osiček pro kolečkové brusle. Pokud jsou tvé původní osičky rozbité nebo pouze potřebuješ nové osičky, tak tady objevíš nové. Nebude dlouho trvat a budeš moci opět řádit na ulicích.

Pro více informaci o velikosti a jaký model osiček je vhodný si přečti specifikace na stránce produktu.

SkatePro