×
Menu

Osičky pro inline brusle

  Filtr
Značky

Kdy je potřeba vyměnit osičky?

Přestože jsou osičky obecně velmi odolné, jednou přijde čas, kdy je budete muset vyměnit. Nejčastějším problémem osiček inline bruslí je, že se jednoduše zlomí v polovině. Další častý problém lze nalézt v závitu, který se opotřebuje po několikanásobné výměně ložisek a koleček.

Naštěstí jsou osičky inline bruslí velmi levným dílem na výměnu. Proto se mnoho bruslařů rozhodne vyměnit všechny osičky, když se jedna z nich zlomí. Existuje také možnost zakoupit osičky po jednom kuse, což je samozřejmě pro některé bruslaře lepší řešení.

Známé bruslařské značky doporučují vyměnit osičky a šrouby při každé výměně koleček. Není to však nutné, pokud na dílech, které jsou v přímém kontaktu s distančními podložkami koleček, není viditelné opotřebení. Sada osiček by měla po dobu výměny několik sad koleček.

Jakou velikost mají osičky inline bruslí?

Na všechna nejnovější kolečka a rámy se montují osičky o průměru 6mm nebo8 mm. Velmi staré modely mohou mít osičky o průměru 7mm, které by ale měly být spárovány se speciálními ložisky s vnitřním průměrem 7mm. Před nákupem nové sady osiček si ověřte specifikace svých rámů a koleček, abyste si byli jisti správnou velikostí.

Jak uvolnit zaseknutou osičku

Pokud jste se ocitli v situaci, kdy se vám jedna z osiček zasekla v rámu bruslí, neměli byste si s tím dělat příliš velké starosti. To se někdy stane téměř každému, ale zejména začínajícím bruslařům, kteří se bojí, že osičku nebo kolečko při bruslení ztratí, a proto osičky příliš utahují.

Chcete-li zaseknutou osičku dostat ven, zkuste ji namazat a nechte ji přes noc odpočinout. Pokud se osička během noci neuvolnila, můžete zkusit další metodu.

K té je potřeba použít pilku na železo a vyříznout do hlavy šroubu plochou drážku. Když je drážka dostatečně hluboká, vezmete plochý šroubovák a pomocí něj nápravu uvolníte.

Pokud i druhá metoda selhala, bude potřeba vzít elektronickou vrtačku a vrták, který má přibližně stejnou velikost jako hlava šroubu. Pak velmi pomalu nechte vrták projít skrz hlavu šroubu. Když se uvolní, měli byste být schopni protlačit osičku skrz. Poznámka: Při použití této metody buďte velmi opatrní, abyste nepoškodili rám bruslí.

Potřebujete nářadí na výměnu osiček? Podívejte se do naší kategorie Nářadí pro inline brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky