×
Menu

Surfskaty

Co je to surfskate?

Surfskate, také známý jako surf skateboard, je typ desky na kolečkách, která vám umožní „surfovat“ na tvrdém povrchu. Cílem surf skateboardů je přinést do ulic ten nejlepší a nejopravdovější pocit, jaký lze jinak zažít jen při vodním surfování. A pokročilí i začínající surfaři s ním navíc mohou trénovat surfování na suchu. Surfskating je skvělá zábava pro každého, bez ohledu na zkušenosti a dovednosti, ale ve srovnání se skateboardingem a longboardingem vyžaduje trochu více tréninku.

Jak surf skate funguje?

Surf skateboardy přináší ve srovnání s tradičními skateboardy a longboardy dost odlišný zážitek z jízdy. Surfskaty mají na špičce desky speciální truck, který je vybavený surf skate adaptérem. Tento surfskate truck prohlubuje schopnost desky zatáčet a zároveň umožňuje mnohem širší rozsah pohybu a těsnější a plynulejší zatáčky.

Zásluhou tohoto designu můžete svůj surfskate po silnici pohánět jen pumpingem, aniž byste se museli odrážet nohu od země. Pokud máte zkušenosti se surfováním, zjistíte, že pocitově se surfskating dost blíží jízdnímu zážitku tam venku na vodě. Proto je surfskate užitečný tréninkový prostředek pro každého surfaře.

Jak si vybrat ideální surfskate

Při výběru perfektního surf skateboardu je třeba vzít v úvahu výšku, váhu a zkušenosti. Obecně platí, že čím jste větší a těžší, tím delší surfskate potřebujete. Pokud je jízda na surfskate dobrodružství, do kterého se pouštíte poprvé, a máte málo zkušeností se skateboardingem nebo longboardingem, pak vám delší prkno poskytne více kontroly a lepší stabilitu. Skateři s více zkušenostmi a zkušení surfaři si mohou vybrat desku, k jejímuž zvládnutí je třeba vypilovanější smysl pro rovnováhu.

Chytlo vás to a chcete se o surfskatingu dozvědět víc? Nahlédněte do našeho průvodce Surfskating pro začátečníky: užitečné základy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky