×
Menu

Lyžařské ponožky a termo ponožky

  Filtr
Značky
Velikost boty
Určení

Co je na lyžařských ponožkách speciálního?

Lyžařské ponožky, známé také jako termo ponožky, jsou ve srovnání se standardními ponožkami navrženy jinak. Lyžařské ponožky se vyznačují tím, že mají speciálně polstrované oblasti, tvar přizpůsobený konturám vašich nohou a jsou vyrobeny z prodyšných materiálů.

Všechny lyžařské ponožky by měly být teplé a pohodlné, ale mezi pánskými a dámskými lyžařskými ponožkami existují drobné rozdíly. Protože ženy mají obecně níže posazené lýtkové svaly, je manžeta lyžařské ponožky ve srovnání s těmi pánskými o něco kratší. V kategorii dámských ponožek se také vyskytují silnější ponožky pro větší pohodlí.

Design lyžařských ponožek

V oblasti holeně se používá dodatečné polstrování, aby se zabránilo tlaku holeně o jazyk lyžařské boty. Nachází se také na patě ponožky pro lepší přiléhavost a v oblasti prstů pro větší teplo během chladného počasí. Nejlepší lyžařské ponožky jsou vyrobeny z prodyšných materiálů, jako je merino vlna, polyester a polyamid. Tyto tkaniny odvádějící vlhkost zabraňují hromadění potu uvnitř lyžařských bot, takže vám nebude zima na nohy.

Tenčí ponožky překvapivě bývají ty nejteplejší lyžařské ponožky. Může se to zdát protichůdné, ale tenčí materiál vytváří větší prostor pro volný průtok krve, což následně vytváří více tepla. Vysoce výkonné páry lyžařských ponožek bývají tenčí a často je používají profesionální lyžaři.

Kolik párů lyžařských ponožek potřebuji?

Za prvé, není dobré nosit dva páry lyžařských ponožek najednou. Může to snížit průtok krve, způsobit otlaky a zhoršit kontrolu nad lyžemi. Na týdenní lyžařskou výpravu je vhodné vzít si s sebou nejméně 3 páry ponožek, ideálně však jedny na každý den lyžování. Pravidelná výměna ponožek jim umožní správně dýchat a zabrání nepříjemnému zápachu lyžařských bot.

Pro kompletní vybavení si prohlédněte naši nabídku termoprádla a podkolenek na lyžování.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky