Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Boty na snowboard

  Filtr
Značky
Velikost boty
Flex
Šněrování
Určení

Dobré vědět

Snowboardové boty zajišťují dobrý výkon

Snowboardové boty jsou důležitou součástí vašeho vybavení. Pokud jsou příliš tvrdé, příliš měkké nebo jednoduše nesedí, bude těžké dosáhnout dobrých výkonů. Poskytují také izolaci pro vaše nohy během chladných zimních dnů. Abyste tedy na svazích podávali co nejlepší výkony, vyberte si ty nejlepší snowboardové boty.

Jak mají snowboardové boty sedět?

Každý pohyb na snowboardu závisí na pohybu vašich nohou. Z tohoto důvodu by snowboardové boty měly těsně obepínat chodidlo. Špičky prstů by se měly sotva dotýkat přední části boty a pata by měla být pevně umístěna v patním kalíšku boty. Prsty by se však neměly v botách kroutit a neměly by v nich být tlakové body.

Vzhledem k tomu, že se vnitřní botička časem rozšiřuje, může být dobré koupit si snowboardové boty o půl čísla menší, než je vaše běžná velikost bot. Nezapomeňte však vždy zkontrolovat velikostní tabulky jednotlivých výrobků, abyste našli optimální velikost.

Jaké boty na snowboard si mám pořídit?

Při nákupu snowboardových bot je důležité zvážit několik různých faktorů. Jedním z hlavních faktorů je flexe bot. Snowboardové boty mají různou flexi, která vychází z různých stylů jízdy. Pokud jste začátečník, měli byste si vybrat boty s měkkou až střední flexí, které jsou šetrnější a univerzálnější. Boty se střední flexí jsou ideální pro all-mountain ježdění. Tvrdší boty jsou lepší pro agresivní jezdce, kteří hledají rychlost, a měkké snowboardové boty jsou optimální pro freestylové jezdce.

Dalšími věcmi, které byste měli u snowboardových bot zvážit, jsou pohlaví a systém šněrování. Dámské snowboardové boty mají obvykle měkčí flexi a boty nejsou tak vysoké jako pánské. Kromě toho jsou dámské boty užší než pánské snowboardové boty. Snowboardové boty se také dodávají ve třech systémech šněrování. Tkaničky se obecně snadněji vyměňují, ale systémy BOA a speed lacing poskytují lepší přizpůsobení a snadnější nastavení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky