×
Menu

Boty na snowboard

  Filtr
Značky
Velikost boty
Flex
Šněrování
Určení

Dobré vědět

Výběr snowboardových bot nepodceňujte, jelikož na jejich kvalitě hodně záleží. Snowboardové boty, které jsou příliš měkké nebo příliš tvrdé, neudrží nohy v teple nebo jednoduše nesednou, takže v nich nepůjde sjet svahy nebo odvádět triky, o kterých už dlouho sníte.

Boty na snowboard, které padnou

Každý pohyb tvého snowboadru se odvíjí od pohybu tvých nohou. Proto je dobré zvolit boty, které dobře sevřou chodidlo tak, aby se špičky prstů u nohou téměř dotýkaly špičky boty. Je žádoucí, aby se pata v botě nehýbala, nejlépe aby bylo takřka nemožné ji v botě zvednout. I snowboard boty se po čase vyšlápnou, proto není špatný nápad zkusit koupit boty o půl čísla menší než vaše běžná velikost boty.

Systémy šněrování

Existují tři systémy šněrování:

  • Tradiční tkaničky: Zcela obyčejné tkaničky do bot, které lze snadno nahradit.
  • Speed lacing system: Rychlošněrovací boty fungují systémem, kdy pro utažení celé boty stačí pouze zatáhnout za jednu, někdy dvě tkanice a můžete vyrazit.
  • Boa lacing system: Ocelové dráty utahují jednoduchý systém šněrování.

Tuhost snowboardových bot

Tvrdé snowboardové boty zpravidla rychle reagují a jsou vhodné pro těžší snowboardisty, kterým dávají potřebnou oporu. Jsou designované pro rychlejší a agresivnější jízdu na snowboardu, zatímco měkké boty na snowboard jsou určené pro začátečníky a jezdce jen s malou zkušeností, a to z jednoho prostého důvodu - měkké boty snáze odpustí drobné chyby.

Obecně větší jezdci a také velmi zkušení jezdci dají přednost tvrdým botám, zatímco méně zkušení upřednostní měkké boty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky