×
Menu

Puky pro lední hokej

Neexistují žádné zboží v této kategorii.

Hokejový puk je standard, nezbytný standard

Bez puku není žádný zápas. Tenhle malý kousek gumy přináší veškerou akci a i když má různé designy jsou regulace ohledně hokejového puku velice přísné. Oficiální rozměry hokejového puku jsou tloušťka 25 mm, 76 mm v průměru a váha mezi 156 a 170 g. Pokud má puk jiné rozměry pak není smysl s ním trénovat, protože při zápase musíš mít vždy ten splňující tato kritéria.

Co je uvnitř hokejového puku?

U klasického puku je materiál vulkanizovaná guma. Guma prošla chemickým ošetřením a je proto odolná jakémukoliv sebehrubšímu zacházení. Kromě vulkanizované gumy už uvnitř puku nic jiného není. Žádný kousek oceli nebo písek. Tato konzistence materiálu - opět- přidává na odolnosti a životnosti puku.

Před zápasem nebo tréninkem jsou puky obvykle chlazeny na teploty pod bodem mrazu pro redukci odskoků během zápasu nebo tréninku.

Co se stalo s firepukem?

Někdo si možná pamatuje takzvaný firepuk, který se objevil na počátku 90. let. Firepuk byl vyroben z jiného materiálu, který chtěl zlepšit viditelnost hokejového puku při sledování na televizi.

Jeho životnost se ale ukázala docela krátká, protože nijak zásadně nezlepšoval divákův zažitek. Kromě toho strukturální změny puku měli za důsledek vyšší odrazivost od ledu, což bylo těžší pro brankáře. Z tohoto důvodu jsme také mohli pozorovat značné zvýšení počtů gólů v tomto období.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky