×
Menu

Kompletní longboardy

  Filtr
Značky
Délka desky
Typ trucků
Styl jízdy
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co je to longboard?

Longboardy jsou boardy s dlouhou a širokou deskou. Vyrábějí se v různých tvarech vhodných pro specifické styly jízdy a obvykle mají velká měkká kolečka. Díky těmto vlastnostem jsou longboardy ideální pro cruising, freestyling, downhill nebo jen každodenní ježdění.

V porovnání s běžným skateboardem poskytuje longboard mnohem hladší a surfu podobnější zážitek z jízdy. Longboardy také umožňují rychlejší jízdu než skateboardy díky svým velkým kolečkům. Obecně se jedná o dobrá prkna pro začátečníky, protože se na nich nemusíte učit žádné triky, abyste si s nimi užili zábavu.

Longboardy - co o nich vědět?

Při výběru longboardu je třeba vědět několik věcí, než se rozhodnete. Na trhu je několik typů longboardů, každý pro specifické použití, a obvykle se dělí do následujících kategorií: cruiser, carving, freestyle, taneční, freeride a downhill.

Tyto různé typy se liší konstrukcí a tvarem. Cruiser longboardy jsou obvykle nejvhodnější pro začátečníky a jejich tvary a konstrukce jsou často inspirovány surfováním. Je to také pravděpodobně typ longboardu, který vás jako první napadne, když přemýšlíte o longboardech obecně, zejména o pintail longboardu. Taneční longboardy mají nejdelší desky, zatímco downhill a freeride longboardy jsou konstruovány s vyšší tuhostí pro optimální rychlost a kontrolu.

Longboardy se také vyrábějí ve dvou různých typech montáže trucků, a to s top mount montáží a drop-through montáží. Trucky s drop-through montáží se obecně dobře hodí pro downhill jízdu, protože poskytují dobrou stabilitu, zatímco tradiční top mount montáž se obvykle objevuje u cruiserových a tanečních prken.

Kompletní longboard je skvělou první volbou

Bez ohledu na to, zda jste v longboardingu nováčkem, nebo pokročilým jezdcem, je kompletní longboard skvělou volbou s mnoha výhodami.

Zaprvé, kompletní prkno vám zaručí, že získáte sestavu longboardu, kde do sebe všechny díly zapadají. Výrobce sestavil setup, který bude odpovídat určitému účelu a stylu jízdy. Za druhé je prkno připraveno k jízdě ihned po vybalení z krabice. Je to příjemné, rychlé a snadné!

A konečně, s kompletem získáte skvělý longboard za dobrou cenu. Když výrobce smontuje všechny díly na jednom místě, sníží náklady, ale kvalita zůstane stejně vysoká.

Více informací o různých typech longboardů, tvarech a trucích najdete v našem obsáhlém průvodci nákupem longboardu.

Jaká velikost longboardu je nejlepší pro děti?

Nejdůležitějším rozhodnutím, které je třeba učinit, pokud jde o velikost longboardu, je jeho délka - ta by se měla pohybovat mezi 32 a 40 palci. Čím vyšší dítě je, tím delší by měla být jejich longboardová deska. Důležité je pořídit správnou velikost longboardu - prkno nesprávné velikosti se hůře ovládá a připravuje děti o zábavu z jízdy na longboardu. Obecně platí, že dospívajícím by měly stačit longboardy běžné velikosti.

Nezapomeňte, že pády jsou součástí procesu učení, proto je důležité, aby vaše dítě mělo na sobě správné chrániče.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky