×
Menu

Kompletní longboardy

  Filtr
Značky
Délka desky
Typ trucků
Styl jízdy

Dobré vědět

Kompletní longboard - Skvělá první volba

Nezáleží, zda teprve s longboardingem začínáš nebo jsi už středně pokročilý jezdec, zvolit si již sestavený a k jízdě připravený longboard se ti vyplatí.

Proč je výhodnější pořídit si kompletní longboard, než zakoupit jednotlivé díly a poskládat si je u sebe v garáži? Z několika důvodů...

Za prvé, pořídíš-li komplet, máš jistotu, že všechny díly spolu budou perfektně spolupracovat. Výrobce také sestavil takový systém, aby odpovídal danému účelu. Proto je jisté, že se nesetkáš během jízdy s nepříjemnými překvapeními.

Za druhé, longboard dostaneš už připravený k jízdě. Jakmile ho vybalíš, můžeš vyrazit. Hezky, rychle a snadno!

A za třetí, s kompletem dostaneš skvělý longboard za dobrou cenu. Když výrobce smontuje všechny díly na jednom místě, sníží své náklady, a tudíž i cenu. A zároveň se tím nijak nesníží kvalita.

Longboardy pro cruising, triky, downhill a dopravu

Existuje několik tvarů longboardů na trhu, každý určený pro specifické užívání. Nyní se longboardy rozdělují do následujících kategorií:

Cruiser longboardy

Cruiser je pravděpodobně první typ longboardu, který nás napadne, když se řekne longboard. Cruiser desky se velmi příjemně jezdí a, jak jejich jméno napovídá, jsou vhodné pro pohodovou jízdu - cruising. Jsou také skvělé jako dopravní prostředek z bodu A do bodu B.

Carving longboardy

Carving longboardy jsou určené pro výkonnostní jízdy. Jelikož tento longboard umí pěkně dynamické zatáčky, carving longboardový styl navozuje podobné pocity jako při snowboardingu nebo surfování na asfaltu. Když zatáčíš, rozhýbáš nohami desku (pumping), abys získal a udržel rychlost a s širokými carvingovými zatáčkami ve tvaru písmene S můžeš kontrolovat rychlost.

Dancing longboardy

Dancing je jedna z nejrychleji se rozvíjejících disciplín ve světě longboardingu. Dancing longboardy nebo také longboard dancery jsou hlavně o stylových pohybech při jízdě. Pokud se chceš kreativně a umělecky realizovat, pak je longboard, na kterém můžeš doslova tančit při jízdě, tím nejlepším řešením. S dancing longboardem dostaneš možnost vyhrát si s možnými i nemožnými tanečními triky, jako je crosswalk (křížový přešlap), walk the plank (chůze po prkně), lookback (obraty) a další umělecké pohyby - kreativitě se meze nekladou.

Freestyle longboardy

Smyslem freestyle longboardu je dělat triky. Pokud si chceš pořídit longboard pro víc než cruising a transport, pak by dobrým řešením mohl být freestyle longboard. Freestyle longboard ti umožní do jízdy přidat triky jako manual, hand spin a různé skoky.

Freestyle je často kombinován s tanečními pohyby, takže můžeš vytvořit působivou kombinaci jako třeba přešlap - cross step, pak manuál na patce a ukončit s „shove-it“.

Freeride longboardy

Při freeride je hlavním cílem dělat slidy a triky v downhillu nebo na rovině. Freeride může být hodně podobný downhill stylu, ale je přeci jen o něco víc orientovaný na triky.

Základním rozdílem mezi freeride a freestyle boardem je deska. Freeride desky jsou tužší a reagují okamžitě, jelikož nemají odraz a flexibilitu jako freestyle desky. Z toho důvodu jsou vhodnější pro slidy.

Downhill longboard

Downhill longboarding je hlavně o rychlosti. A nejlepším způsobem jak nabrat rychlost je pustit to z kopce dolů - proto downhill (anglicky z kopce nebo sjezd). S downhill boardem obvykle zažiješ příval adrenalinu, který tě motivuje k ještě vyšším rychlostem (dbej ale prosím na dodržování platných předpisů jízdy na pozemních komunikacích, aby nevznikaly zbytečné nehody). Downhill longboardy umí také dělat dlouhé slidy, což je při downhill jízdě nejlepší a vlastně jediný způsob jak kontrolovat rychlost a brzdit. Jiné brzdy při longboard downhill jízdách k dispozici nemáme.

Downhill je určený pro zkušené jezdce, kteří již ovládají základní techniku jízdy na longboardu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky