×
Menu

Longboard ložiska

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Spacery

Ložiska pro longboardy mohou mít velký význam

Ložiska koleček longboardu jsou malé součástky, které zajišťují otáčení koleček na osách. Pořízení správných ložisek je důležité - mohou mít velký vliv na rychlost a pocit z jízdy na longboardu.

Longboardová ložiska jsou univerzální a budou fungovat s jakýmkoli typem kolečka. Jsou stejná jako skateboardová ložiska, ale pokud máte větší longboardová kolečka, možná si budete chtít pořídit větší distanční podložky pod ložiska.

To však neznamená, že všechna ložiska jsou stejná. Ložiska se vyrábějí z různých materiálů, ale obvykle jsou vyrobena z nerezové oceli, keramiky nebo titanu. Ocelová ložiska jsou nejtradičnější a cenově nejdostupnější, zatímco keramická ložiska pro longboardy obvykle zajišťují rychlejší zrychlení a dlouhou životnost.

Vysvětlení hodnocení ložisek ABEC

Jedním z největších rozhodnutí při nákupu ložisek je, jaké hodnocení ABEC zvolit. Mnoho lidí si myslí, že čím vyšší je číslo ABEC, tím rychleji se ložisko odvaluje. To však není pravda. Hodnocení ABEC je ve skutečnosti měřítkem tolerance ložiska, přičemž čím vyšší číslo, tím větší přesnost a účinnost ložiska. To znamená, že by vám mělo zajistit hladší a plynulejší jízdu. To sice může mít vliv na rychlost, ale na to, jak rychle se ložisko dokáže otáčet, mají vliv i další faktory, například hmotnost jezdce.

Ne všechna ložiska mají klasifikaci ABEC, to však neznamená, že jsou špatně navržena. Na nejvyšší úrovni longboardingu se používá mnoho vysoce kvalitních ložisek bez stupně ložiska.

Ať už máte jakákoli ložiska, je důležité je udržovat čisté. Pokud si nejste jisti, jak na to, přečtěte si našeho průvodce čištěním a mazáním ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky