×
Menu

BMX pegy

  Filtr
Značky
Průměr osičky
Délka pegu
Materiál
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

BMX pegy nabízejí široké možnosti využití

BMX pegy jsou nedílnou součástí freestyle BMX kol. Zkus zajet triky jako je „feeble“ nebo „smith grind“ bez pegů... zkrátka nemožné, že!? Možnosti, které ti BMX pegy nabízejí, nejvíc využiješ při street a ve skateparcích. Používají se tedy logicky pouze na freestyle BMX kolech. Trikové pegy pro BMX také usnadňují grindování.

BMX pegy se montují na náby kol.

Ocel versus plast! Jaké BMX pegy vybrat?

Trikové pegy pro BMX, nabízené v této kategorii, jsou zhotovené buď z oceli nebo plastu. Ocelové pegy jsou perfektní pro street BMX a grindování na zábradlích a římsách. Ocelové pegy jsou těžké a odolné a vydrží i hodně drsné zacházení.

Lehké plastové pegy si oblíbili zejména jezdci ve streetparcích. Plast váží méně, ale samozřejmě není tak odolný jako ocel. Plastové pegy ale na rozdíl od ocelových dobře kloužou po hliníku a dalších materiálech, se kterými si ocel při slidech příliš nerozumí. Další výhodou pegů z plastu je nízká cena a snadná výměna, když se tvoje staré pegy opotřebují nebo zlomí.

Starej se o své BMX pegy

Už ti někdo řekl, že je vhodné pegy čas od času pootočit, aby se opotřebovávaly rovnoměrně, a tudíž vydržely déle? Rozhodně doporučujeme se touto radou řídit.

Pokud hodně grinduješ, popřemýšlej, zda se nevyplatí pořídit hub guardy, které chrání dráty ve výpletu kol před zlomením. Projdi si náš velký výběr kvalitních hub guardů zde.

Měj na paměti, že pro montáž nových pegů potřebuješ následující náčiní

  • Ráčna.
  • 15mm, 17mm nebo 19mm hlubokou nástrčku klíče a nástavec
  • 5mm imbusový klíč
SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky