×
Menu

BMX

Dobré vědět

Co je to BMX?

BMX, což je zkratka pro motokros na kole, je cyklistická disciplína vhodná pro všechny věkové skupiny a úrovně dovedností. Od svého vzniku se tento sport vyvíjel a kola BMX jsou dnes k vidění po celém světě. BMX je akční sport pro každého a neomezuje se pouze na děti a mládež. Stejně jako mnoho jiných akčních sportů se BMX stalo více než jen sportem a nyní je také životním stylem a kulturou.

Kdo vynalezl BMX kola?

BMX se vyvinulo jako cenově dostupnější a přístupnější forma motokrosu v 70. letech 20. století v Kalifornii. Tento sport si rychle získal popularitu v USA a poté se rozšířil do celého světa. Neexistuje jediný vynálezce BMX kol, ale průkopníci jako Bob Haro a Scot Alexander Breithaupt mu pomohli rozvinout se do dnešní podoby.

Vylepšete si své nastavení

Jednou ze skvělých věcí na BMX je svoboda, kterou máte při úpravách a vylepšování svého nastavení. Téměř vše na vašem kole lze upravit, a pokud se cítíte opravdu sebevědomě, můžete si postavit celé kolo od základu. Jen se předtím, než začnete, ujistěte, že máte správné nářadí.

Ve společnosti SkatePro jsme rozdělili naše BMX díly podle toho, jakou roli na vašem kole hrají. Například v naší kategorii Řízení BMX budeme mít to, co potřebujete k zajištění hladkého zatáčení, včetně řídítek, vidlic a představců. Na naší stránce Pohon BMX najdete to, co potřebujete k vytvoření důležitého pohybu vpřed.

Na naší stránce Průvodce jsme pro vás připravili několik videí, která vám pomohou s mnoha různými instalacemi souvisejícími s BMX. Samozřejmě, pokud máte jakékoli pochybnosti, neváhejte se obrátit na nás nebo na místního odborníka.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky