×
Menu

Aggressive inline kolečka

  Filtr
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co jsou to aggressive kolečka?

Průměr aggressive inline koleček je menší než průměr ostatních koleček pro inline brusle. Jejich průměr se pohybuje od 54mm do 64mm a malá velikost umožňuje bruslařům jezdit níže u země, aby měli větší kontrolu a rychle dosáhli vyšší rychlosti. Aggressive kolečka jsou také velmi tvrdá a mají plochý profil, který vypadá velmi podobně jako zaoblený obdélník. Účelem této konstrukce je poskytnout aggressive bruslařům velkou a stabilní přistávací plochu při provádění skoků a triků.

Jak si vybrat aggressive inline kolečka?

Výběr aggressive koleček závisí na vašem stylu bruslení. Tvrdší kolečka vám umožní rychlejší jízdu, ale zpomalí vás na nerovných městských ulicích. Doporučují se pro aggressive parkové bruslaře jezdící na hladkém povrchu. Měkčí kolečka fungují dobře na nerovných plochách a používají je bruslaři, kteří provádějí triky v každodenním městském prostředí.

Profily aggressive koleček: Ploché, kulaté a Bullet

Jak již bylo zmíněno, aggressive bruslaři často preferují kolečka s plochými profily. Ty nejenže zlepšují stabilitu, ale také pomáhají bruslařům nezasekávat se o rampy při provádění grindů.

Vyvíjejí se však také aggressive kolečka s kulatými a bullet (špičatými) profily. Kolečka s kulatým tvarem jsou upřednostňována v městském prostředí a poskytují dobrou stabilitu a schopnost zatáčet. Kolečka s bullet profilem jsou nejdynamičtějším typem koleček, díky nimž bruslaři rychle jezdí a rychle zatáčí na úkor stability. Tento typ koleček se doporučuje pro slalomové a freestylové bruslení ve městě.

Aggressive grind kolečka pro raily, boxy a další účely

Grind kolečka, jak už název napovídá, jsou vyrobena pro grinding při aggressive bruslení. Tato kolečka jsou výrazně tvrdší a menší než běžná aggressive kolečka. Zatímco běžná kolečka pro inline bruslení mohou mít tvrdost kolem 80-90A na durometrické stupnici, kolečka pro grind jsou vyrobena tak, aby byla co nejtvrdší. Tvrdost koleček je obvykle vyšší než 100A.

Důvodem, proč se tvrdá inline kolečka používají ke grindingu je fakt, že kolečka mohou důsledně klouzat po zábradlí, boxech a jiných předmětech, aniž by se zachytila povrchu. Měkčí kolečka vytvářejí větší tření a mohou způsobit, že bruslař ztratí rovnováhu a spadne. Pokud jezdíte s antirockerovým rámem, můžete kromě výměny grind koleček vyměnit i přední a zadní kolečka za běžná aggressive kolečka, až přijde čas na upgrade.

Dalším produktem, který může zlepšit hladkost vašich grindů, je skate wax.

Pokud hledáte větší kolečka pro rekreační účely a rychlobruslení, podívejte se na naše kolečka pro freeskate a kolečka pro rychlobruslení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky