Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Kolečkové lyže

  Filtr
Značky
Typ kolečkové lyže
Materiál rámu

Dobré vědět

Kolečkové lyže uvedou do pohybu celé tělo

Jízda na kolečkových lyžích je geniální outdoorový sport, který kombinuje trénink celého těla a pohyb v přírodě. Pohybem na kolečkových lyží trénujete vaši rovnováhu a schopnosti koordinace velmi podobným způsobem jako při jízdě na sněhu. Moderní kolečkové lyže velmi úspěšně imitují běh na běžeckých lyžích, proto jsou také skvělou celoroční tréninkovou pomůckou pro každého motivovaného běžkaře.

Běh na kolečkových lyžích je stejně efektivní jako běh (jogging), ale vůči kloubům mnohem šetrnější tréninková aktivita. Proto je tento sport, který využívá zejména techniku skluzu, skvělou volbou pro běžkaře, kteří prodělali nějaké zranění nebo mají bolesti kloubů.

Zde naleznete velký výběr kolečkových lyží pro všechny zkušenostní úrovně.

Jelikož většina běžkařských bot je kompatibilní se všemi kolečkovými lyžemi (a s většinou běžkařských), které nabízíme, ušetříte hezkých pár korun a také místo ve skříni.

Jste začátečník na kolečkových lyžích?

Chvíli trvá, než si zvyknete na pohyb a rytmus kolečkových lyží. Je proto důležité začínat na cestě bez aut a překážek, které by vás ve vašich začátcích mohly omezovat. Polní štěrkové a lesní cesty jsou vynikající terény pro první vyběhnutí. Doporučujeme vám také pořídit si helmu a chrániče kolen.

V dnešní době existuje několik klubů orientovaných na kolečkové lyžování, kde můžete trénovat společně s dalšími koloběžci a obdržet cenné rady o technice běhu na vašich kolečkových lyžích.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky