×
Menu

BMX Kola

Co je to BMX kolo?

Kola BMX jsou okamžitě rozpoznatelná díky tlustým pneumatikám a širokým řídítkům. Ve srovnání se silničními nebo horskými koly mohou být menší, aby se snížila jejich hmotnost a maximalizovala se možnost provádět triky a skokyt. BMX kola, původně určená pro terénní závody, jsou konstruována tak, aby byla pevná a odolná a zvládla agresivní jízdu.

Různé typy BMX kol

Existuje několik disciplín jízdy na BMX kolech. Závodní BMX je původní verzí tohoto sportu. Zde se závodníci snaží co nejrychleji objet polní dráhu s rampami a skoky. Rychlá a zběsilá závodní kola BMX jsou konstruována výhradně za účelem závodění.

Cílem freestyle BMX je provádět triky a kaskadérské kousky. V rámci freestylové jízdy existuje mnoho stylů, například street, trails a flatland. Freestylová kola se vyrábějí v různých stylech a obvykle jsou vyrobena z chromolitu nebo hliníku. Standardem je velikost kol 20 palců, nicméně pro mladší jezdce může být vhodnější velikost 16-18 palců.

Mini BMX je novější typ kola BMX. Mini BMX mají průměr kola přibližně 10 palců a vynikají baculatými koly a často živým designem. I přes svou velikost jsou však kola mini BMX vhodná pro všechny jezdce BMX.

Jaké BMX kolo si mám pořídit?

V konečném důsledku záleží na tom, co chcete se svým BMX dělat. Pokud je vaším cílem zvládat triky a vysedávat ve skateparku, pak má smysl zvolit freestyle kolo. Pokud milujete soutěžní prvek sportu, pak zvažte, zda nezkusit závodní BMX. Mnoho lidí se samozřejmě věnuje oběma disciplínám a mnoho dovedností, které se naučíte v jedné disciplíně, lze přenést do druhé.

Jakmile se rozhodnete, jakým stylem chcete začít jezdit, pak je dalším krokem výběr modelu, který má správnou velikost. Jak již bylo zmíněno, běžně se jezdí na kole s 20palcovými koly, ale k dispozici je několik velikostí vyhovujících různým výškám a preferencím. Abychom vám poskytli lepší vodítko, jakou velikost si pořídit, sestavili jsme tabulku velikostí pro závodní i freestylové BMX.

Pokud vám BMX připadá jako něco pro vás, ale stále si nejste jisti, jaký styl si pořídit, přejděte do našeho průvodce Nákup BMX, kde se dočtete více o tom, jak najít ten správný model pro vás.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky