×
Menu

Boty na běžky backcountry

Dobré vědět

Backcountry boty jsou konstruovány tak, aby byly teplé a pohodlné

Boty na běžecké lyžování backcountry jsou určeny do různých terénů a sněhových podmínek mimo upravené stopy a lze je přirovnat k turistickým botám. Protože v těchto botách trávíte celé dny chůzí a lyžováním, musí být pohodlné, stabilní a teplé.

Backcountry neboli BC lyžařské boty neposkytují maximální výkony, pokud jde o přechod sil, ale poskytují stálost a robustnost potřebnou pro dlouhé túry ve sněhu. Materiálem používaným pro backcountry lyžařské boty je obvykle kůže a většina bot má izolaci Thinsulate, která zajišťuje teplo. Kromě toho jsou lyžařské boty BC vybaveny vysokými manžetami, které minimalizují riziko vniknutí sněhu dovnitř boty. Vysoké manžety také poskytují oporu kotníkům.

Backcountry boty jsou kompatibilní pouze s backcountry vázáním

Při nákupu backcountry běžeckých bot nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou kompatibilní s vaším BC vázáním. Existují dva hlavní systémy vázání pro backcountry: NNN BC a 75 mm (3-pinový) systém vázání. Tyto systémy vázání jsou kompatibilní pouze s botami pro backcountry. Vhodná vázání najdete v naší nabídce vázání pro běžecké lyžování backcountry.

Boty na běžecké lyžování backcountry se vyznačují dvěma různými druhy podrážek, které se hodí k jednomu z těchto systémů vázání. Běžnější typ podrážky se do vázání zahákne přes kovovou tyčku jako u klasických bot a je kompatibilní se systémy vázání NNN BC. Boty, které se hodí k systému se 75mm špičkou, mají v oblasti špičky boty hrot, podobně jako telemarkové boty. Backcountry boty mají ve špičce širší a silnější kovovou tyč, proto nejsou kompatibilní s běžnými běžeckými vázáními.

Věnujete se spíše skialpinismu? Boty pro skialpinismus najdete v našem výběru lyžařských bot.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky