×
Menu

Waveboardy/Caster boardy

Dobré vědět

Waveboardy jsou stvořené pro pouliční surfování

Waveboard, známý také jako caster board, wave skate nebo vigor board, je prkno, které bylo zkonstruováno tak, aby poskytovalo jedinečné zážitek ze surfování po ulicích. Proto mají odlišný tvar a další vlastnosti, které je odlišují od ostatních prken, jako jsou skateboardy a longboardy.

Waveboardy poskytují zábavný zážitek z jízdy podobný surfování, čímž ve světě skateboardů vynikají. Na waveboardu můžete jezdit cruise, carve nebo dokonce provádět triky.

Vlastnosti waveboardů

Jedním z nejrozpoznatelnějších rysů casterboardů je jejich deska, protože se nedodávají s jednou jedinou deskou. Místo toho má waveboard dvě úzké desky spojené torzní tyčí. Torzní tyč je často vyrobena z oceli a je důležitou součástí pohybu waveboardu.

Na rozdíl od jiných prken jsou waveboardy vybaveny pouze dvěma kolečky - jedním vpředu a jedním vzadu. Tato kolečka se mohou otáčet o 360°, protože jsou namísto trucků připevněna ke casterům. Kolečka waveboardu mají navíc obvykle velikost 76-78 mm a jsou měkčí než kolečka skateboardu. Protože jsou na casterboardu pouze dvě kolečka, mají tendenci se poměrně rychle opotřebovávat - zejména pokud jsou měkčí.

Měli byste si pořídit casterboard?

Wave skate mohou používat lidé všech věkových kategorií a je to dobrá volba pro každého, kdo hledá nový druh zážitku z jízdy. Úroveň vaší rovnováhy a pohyblivosti však může ovlivnit, jak snadno se naučíte na waveboardu jezdit. Pokud jste již dříve jezdili na skateboardu nebo longboardu, bude pro vás pravděpodobně snazší naučit se jezdit na waveboardu.

Důležité je také jezdit na waveboardu správné velikosti, protože samotná rovnováha nestačí. Nezapomeňte si také zkontrolovat váhový limit jednotlivých prken, protože ten se může u různých modelů lišit.

Pokud hledáte zážitek z jízdy podobné surfování s tradičnějším typem prkna, podívejte se do naší kategorie surfskate.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky