×
Menu

Neoprénové boty do vody

  Filtr
Značky
Velikost boty
Tloušťka

Pro co jsou neoprenové boty používány?

Boty do vody jsou vyrobeny za různým účelem. V této kategorii najdete plážové boty vhodné pro vodní sporty a mnoho rekreačních aktivit ve vodě a na vodě.

SUP boty

Pár neoprenových bot se může hodit, když jdete na paddle board za chladnějšího počasí. Pro SUP budete nejspíše zvažovat boty s gumovou podrážkou. Gumová podrážka chrání vaše chodidla po cestě k vodě. Mimo to ale nebudete potřebovat boty kvůli gripu, jelikože paddleboardy jsou navrženy pro použití na boso.

Boty na plavání

Boty na plavání s gumovou podrážkou jsou skvělé pro plavání na kamenných plážích. Pokud vás baví plavání v otevřených vodách, možná vás budou zajímat neoprenové ponožky, které vás udrží v teple. Pokud vás baví plavání v chladných vodách, pak asi víte, že podobné boty mohou být skvělou výhodou.

Boty na surfování

Surfové boty, také známé jako neoprenové boty, nebo boty do vody jsou silné ponožky specificky navržené pro udržení vašich nohou v teple i ve studené vodě. Navíc chrání vaše nohy před korály, ostrými objekty ve vodě a kamenitými částmi pláže. Jsou běžně používány surfaři, kite surfaři nebo paddle boardisty.

Výběr neoprenových bot

Neoprenové boty lze najít ve dvou základních provedeních - s odděleným prstem, nebo kulatou špičkou.

Výběr těch správných neoprenových bot záleží na vaší osobní preferenci. Boty s odděleným palcem mají jak název napovídá palec oddělený od zbytku. Většina surfařů je názoru, že podobné boty poskytují lepší rovnováhu a feel prkna. Boty do vody s kulatou špičkou nemjí žádné oddělení prstů a jsou považovány za pohodlnější.

Jak by měly surfové boty sedět?

Neoprenové boty by měly mít těsný střih kolem vašich kotníků a chodidla. Neměly by být příliš těsné aby nebránily průtoku krve, a zároveň ne příliš volné, aby se nedostala dovnitř voda, čehož výsledkem by byly chladné nohy a chabá rovnováha. Boty pro surfování jsou běžně dostupné ve tloušťkách 3mm, 5mm a 7mm. Tlustší boty jsou teplejší a umožní vám sjet více vln i během těch nejchladnějších dní, omezují ale trochu cit v nohách, což snižuje feel pro prkno.

Nezapomeňte si změřit nohu a řídit se velikostní tabulkou pro zakoupení bot, které vám perfektně sednou. Vaše nové boty do vody mohou být trochu příliš těsné po prvním vyzkoušení, po několika použitích se ale běžně vytáhnou a sednou tak lépe.

Hledáte kompletní neoprenový set? Prohlédněte si naši selekci neoprenů, neoprenových rukavic a neoprenových kapucí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky