×
Menu

Skateboardy, longboardy a cruiserboardy

Dobré vědět

Co jsou to board sporty?

Board sporty jsou druhem extrémních sportů, při nichž se jako základní vybavení používají různé druhy prken. Vyznačují se rychlostí, triky a především adrenalinem, který poskytují.

Mezi nejběžnější a nejoblíbenější sporty patří skateboarding, longboarding a různé formy street surfingu. Všechny tyto sporty používají prkna, která se skládají ze stejných částí: desky, trucků a koleček. Každý z těchto sportů má však svůj vlastní jedinečný design a styl, který ho odlišuje od ostatních.

Rozdíly mezi skateboardingem a longboardingem

Skateboarding se obvykle provozuje na ulicích s hladkým povrchem a ve skateparcích, které obvykle obsahují rampy, zábradlí a římsy. Skateboardy jsou určeny k provádění triků a jsou obvykle vybaveny menšími a tvrdšími kolečky.

Longboardy mají ve srovnání se skateboardy větší desky, větší a měkčí kolečka a širší škálu tvarů a provedení. Díky tomu je longboarding všestrannějším sportem. Lze jej provozovat v městském prostředí, v kopcovitých oblastech i na členitějších chodnících na venkově. Longboarding zahrnuje mnoho disciplín, od tance po downhill, ale je také zábavným způsobem dopravy.

Cruiser skateboardy zahrnují některé prvky jak ze skateboardů, tak z longboardů. Díky tomu jsou optimální volbou pro cruising a pro ty, kteří stále hledají svou techniku a styl jízdy.

Výhody boardových sportů

Provozování boardových sportů je prospěšné pro vaši mysl i tělo. Jsou vynikajícím způsobem, jak si zlepšit rovnováhu a koordinaci, a také poskytují trénink celého těla. A protože se při jízdě na prkně dobře bavíte, ani nemáte pocit, že cvičíte!

Další výhodou těchto sportů je jejich schopnost odbourávat stres. Zaměstnají vaši mysl na dlouhé hodiny a radost z rozvíjení dovedností a učení se novým triků vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

V neposlední řadě jsou tyto sporty pro začátek poměrně levné. Boardy pro začátečníky jsou cenově dostupná, a jakmile si pořídíte prkno a sadu ochranných pomůcek, můžete vyrazit.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky