×
Menu

Skateboardy, longboardy a cruiserboardy

Dobré vědět

U nás si určitě vybereš nový board

Máme velký výběr desek pro různé jízdní styly. Nezáleží na tom, jestli máš rád jízdu na ulici či ve skateparku, downhill longboarding nebo jen cruisování ulic, máme v nabídce desku šitou na míru tvým potřebám.

Který board bys měl vybrat?

Každý druh boardu (desky) má jiné benefity a výběr správného typu záleží na preferovaném jízdním stylu.

SkateboardY

Skateboard je skvělý do rampy, ve streetparku nebo pro ulici. Pokud dáváš přednost jízdě po městě, zvol malá kolečka, se kterými je tvoje těžiště blíže k zemi, a poskytuje ti tudíž větší stabilitu. Pokud tě víc lákají triky v rampách, lépe ti poslouží větší kolečka. Desky jsou vyráběny z javorového dřeva a ty nejkvalitnější jsou z kanadského javoru. Dřevo z javorů je vynikající volba pro skateboardy, protože javorové desky jsou velmi odolné a drží svůj tvar i během nárazů a tvrdých přistání.

Longboards

Longboardy jsou k dispozici v různých variantách. Můžeš najít longboard pro carving/cruising, freeride nebo rychlou jízdu z kopce (downhill) nebo také pro freestyle a dokonce i dancing. Cruiser longboardy jsou skvělé pro začátečníky a pro každého, kdo chce svobodně a pohodově brázdit městem na kolečkách. Longboardy pro downhill racing jsou speciálně navržené pro vysoké rychlosti. Délka dancerů ti zase nabízí dostatek prostoru pro chůzi nebo taneční pohyby na rozjetém boardu, zpravidla inspirovanými jízdou na velmi dlouhých surfech. Freeride a freestyle desky jsou skvělé, pokud plánuješ triky na rovině. Desky longboardů nemusí být jen z javorového dřeva. Bambus a sklolaminát se při jejich výrobě také běžně používají.

Cruiser SkateboardY

Cruiser skateboardy jsou k dispozici s deskami vyrobenými ze dřeva nebo nylonu. Dřevěné cruisery mají většinou stejnou velikost jako konvenční skateboardy, s klasickým oldschoolovým designem. Nylonové cruisery jsou obvykle menší a tím pádem lépe manévrovatelné a lehčí na nošení. Jak dřevěné, tak nylonové cruisery mají docela velká a měkká kolečka pro rychlou a přilnavou jízdu. Cruiser boardy jsou velmi populární, protože jsou ideální pro městskou jízdu a jejich mnohobarevný a kreativní design skvěle doplňuje moderní aktivní životní styl.

WaveboardY

Waveboardy se od jiných boardů velmi liší. Namísto jedné desky se skládají ze dvou částí spojených torzní tyčí. Momentum na waveboardu vytváříš protilehlými pohyby dvou částí desky. Právě z toho důvodu se waveboard liší od skateboardů jak svým designem, tak technikou jízdy.

Snow skateboardY - SKATEBOARDY na sníh

Sněžný skateboard má prvky podobné skateboardu i snowboardu. Se snow skateboardem si můžeš hrát a vytvářet různé triky na sněhu - a stačí ti k tomu i docela malá hromada sněhu. Výhodou snow skateboardu je pohodlnější přenášení a rychlejší příprava k akci. Nepotřebuješ totiž ani boty, ani vázání.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky