×
Menu

Desky na freestyle koloběžky

  Filtr
Barvy
Značky
Délka desky
Šířka desky
Tvar dropoutů
Hmotnost
Předchozí
Další
Strana 1 z 5

Dobré vědět

Co jsou to desky na koloběžku?

Desky jsou to, na čem stojíte při jízdě na koloběžce. To, jak se na desce cítíte, ovlivní celý váš zážitek z jízdy na koloběžce, proto je důležité pořídit si takovou, která bude vyhovovat vašemu stylu. Moderní desky jsou obvykle vyrobeny z hliníku, což zajišťuje odolnost a zároveň nízkou hmotnost desky. Kromě toho jsou profesionální desky neskládací, což zajišťuje robustní konstrukci.

Výběr správné desky na koloběžku

Profesionální desky na koloběžky se vyrábějí v různých tvarech a velikostech, které poskytují různé zážitky z jízdy. Při pořizování desky na koloběžku byste měli brát v úvahu délku, šířku a hmotnost. Délky desek se pohybují od přibližně 18 palců (46cm) do 23,5 palce (60cm). Na delších deskách se vám bude přirozeně pohodlněji stát a poskytnou vám větší pákový efekt, abyste mohli vyskočit výš. Kratší desky jsou lepší pro triky, jako je tailwhip, umožňují snadnější rotace a poskytují vám větší kontrolu.

Pokud jde o šířku desky, máte na výběr z mnoha možností. Ačkoli se kompletní koloběžky obvykle dodávají s šířkou desky mezi 10cm a 12,7cm (4"-5"), nyní najdete i desky širší než 16,5cm (6,5"). Jízda na širší desce usnadní grinding, zatímco užší desky jsou obvykle lehčí. Samozřejmě je zde třeba vzít v úvahu jeden faktor, a to vaše preference. Pokud jste vyšší a máte větší nohy, má smysl zvolit širší model.

Poslední věcí, kterou je třeba zvážit, je hmotnost. Těžší desky budou pevnější, zatímco s lehčí deskou se vám bude s koloběžkou lépe manipulovat.

Jsou desky na koloběžku univerzální?

Stručně řečeno, ne. Při nákupu desky je třeba zkontrolovat jednotlivé specifikace, abyste se ujistili, že je kompatibilní s ostatními díly. Díly koloběžky, u kterých je třeba zkontrolovat kompatibilitu, jsou headset, kolečka a vidlice. Ujistěte se například, že brzda a dropout desky odpovídají velikosti vašich koleček.

Pokud chcete získat více informací o deskách, přečtěte si našeho průvodce nákupem desky na koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky