×
Menu

Koloběžky

Dobré vědět

Scootering: Sport pro všechny

Scootering je zábavný sport pro všechny věkové skupiny a schopnosti. Jízda na koloběžce je skvělým způsobem kardio cvičení a také pomáhá rozvíjet svaly nohou a středu těla. Jízda na koloběžce také zlepší vaši rovnováhu a koordinační schopnosti, které využijete pro další sporty a aktivity. Přestože byly koloběžky vynalezeny již ve 20. letech 20. století, moderní hliníkové koloběžky se prosadily až v 90. letech.

Freestyle koloběžky jsou stvořené pro triky

Freestyle koloběžky, nazývané také trikové koloběžky, se obvykle používají ve skateparcích, městských oblastech a na parkovištích. Tyto koloběžky jsou určeny pro triky a agresivní jízdu a lépe odolávají tlaku a opotřebení. Z tohoto důvodu jsou moderní profi koloběžky zaměřeny na to, aby byly lehké, ale robustní. Běžně se také trikové koloběžky upravují dle potřeb jezdce, ať už jde o výměnu opotřebovaných dílů, nebo dodání individuálního vzhledu. Freestyle koloběžky zpravidla nelze složit.

Koloběžky s velkými koly nabízejí pohodlnou jízdu

Pro přepravu po městě doporučujeme koloběžky s velkými kolečky o průměru 120mm a více. Tyto koloběžky jsou obvykle určeny pro dospělé, kteří hledají zábavný způsob dopravy po městě. Dětské koloběžky obvykle spadají do této kategorie a dodávají se buď se dvěma, nebo třemi kolečky. Koloběžky s velkými koly lze často složit, a proto je lze snadno vzít s sebou do veřejné dopravy, do práce nebo do školy. Velká kola mají velkou stabilitu a jsou schopna odolávat nerovnostem na silnici.

Chcete-li se o koloběžkách dozvědět více, přečtěte si našeho průvodce Nákup koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky