×
Menu

Koloběžky

Dobré vědět

Koloběžka pro každého

Hodně se stalo od znovuvynalezení "moderní" koloběžky v 90. letech, kdy na trh přišli nové koloběžky z hliníku. Koloběžky byly skládací a praktické, díky čemuž byly obrovsky populární.

Když se jízda na trikových koloběžkách stala populárním sportem, tak koloběžkový průmysl zahlédl poptávku po freestyle koloběžkách, které jsou navržené na triky ve skateparku a na ulicích.

Dnešní koloběžky jsou kvalitou i technologií na míle vzdáleny těm prvním modelům z 90. let.

Skládací a velikostně nastavitelné koloběžky se dají stále sehnat, jsou stále oblíbené pro dojíždění. Ale co se týče freestyle koloběžek určených pro triky, prodáváme vysoce kvalitní kompletní koloběžky a jejich součásti od vyhlášenáých značek, které splňují všechny požadavky jedců od nováču po profesionální jezdce.

Freestyle koloběžky

Freestyle koloběžky jsou určené pro jízdu a triky ve skateparcích a na různých „spotech“ ve městě a třeba na parkovištích. Freestyle je velmi technický sport, který vyžaduje kvalitní výbavu, nakolik freestyle triky a jízdy vystavují jednotlivé komponenty koloběžek vysokému tlaku a opotřebení. A ačkoliv je třeba přiznat, že žádná koloběžka nevydrží věčně, moderní freestyle koloběžky jsou velmi odolné, zesílené v klíčových partiích a celkově designované s důrazem na dlouhou životnost. Dnes je již na trhu velký výběr kvalitních značek a modelů freestyle koloběžek. A pokud byste si náhodou nevybrali, můžete si sami poskládat svou vysněnou koloběžku z tkz. custom komponentů. Jestliže si na montáž sami netroufáte, zvolte „custom“ koloběžku. Custom koloběžky jsou montované nadšenými experty v profesionálních dílnách ze specifických komponentů různých značek.

Koloběžky s velkými koly

Koloběžky s velkými koly (120 mm a více) jsou ideální pro dospělé jezdce, kteří chtějí používat koloběžku jako sportovní prostředek pro přesun ve městě nebo pro turistiku. Samozřejmě mohou být využívány i dětmi. Většina modelů má skládací design, takže není problém je převážet ve vlaku, či si je s sebou vzít do školy či na pracoviště. Velká kolečka lépe zvládají nerovnosti na cestě, mají lepší směrovou stabilitu a točí se rychleji než menší kolečka. Při výběru tohoto typu koloběžky dbejte kromě jiného na kvalitu koleček. Mnohé modely, které na trhu najdete, mají stále plastová kolečka. Plast je ale pro jízdu poměrně nepohodlný a velmi rychle se ničí.

Chcete-li se o koloběžkách dozvědět víc, přečtěte si náš podrobný návod: Jak si koupit kvalitní koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky