×
Menu

Rekreační lední brusle

  Filtr
Značky
Velikost boty
Typ boty
Materiál boty
Vlastnosti vnitřní botičky

Dobré vědět

Co jsou to rekreační brusle?

Rekreační brusle používají dospělí i děti jako skvělý způsob zábavy na ledě.

Může to být příjemná rodinná aktivita, součást týdenního cvičení nebo příležitostné hraní ledního hokeje s přáteli. Když rybníky a jezera zamrznou a místní úřady potvrdí, že je bruslení na ledě bezpečné, můžete se vydat na jízdu ven nebo zajít na kryté místní kluziště, kde mohou pořádat i diskotékové bruslení a další skvělé akce.

Pánské a dámské brusle na led mají často pohodlné, měkké skořepiny bot a dobrou oporu kotníků. Některé modely mají v přední části nožů zuby. To je užitečné pro začátečníky, aby se mohli při prvních krocích na ledě lehce odrážet. Používá se také pro bruslaře, kteří chtějí na ledě dělat otočky a věnovat se krasobruslení.

Rychlobrusle jsou dalším typem bruslí, které jsou určeny k rychlé jízdě při klouzání po ledě. Mají dlouhé nože, které jsou ideální pro dosažení vysokých rychlostí a zachování stability. Boty mají obvykle nízkou manžetu, která je vyrobena z tuhých materiálů, jako je kůže nebo karbonová vlákna. Nízká manžeta má bruslaři maximalizovat pohyb kotníku a zvýšit tak rychlost. Rychlobruslařské brusle se doporučují spíše zkušeným jezdcům.

Výhody vlastního páru bruslí na led

Pravidelné nošení vašeho páru bruslí zlepší pohodlí vašich nohou. Každá jízda na ledě pomůže tvarovat výstelku boty na správných místech a ta se tak více přizpůsobí vašim nohám. Pravidelné půjčování bruslí se může rychle prodražit, takže pokud plánujete navštěvovat kluziště často, může být jejich koupě mnohem výhodnější. Kromě úspory peněz můžete ušetřit i čas. Vyhnout se frontám na půjčení bruslí nebo mít možnost navštívit své oblíbené bruslařské místo, kdykoli se vám zachce, je skvělou výhodou.

Další rady ohledně výběru bruslí naleznete v článku Průvodce nákupem bruslí pro děti a dospělé.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky