×
Menu

Skateboard ložiska

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Spacery
Mazivo

Dobré vědět

Skateboardová ložiska udržují prkno v pohybu

Ložiska skateboardu jsou válcové díly uvnitř kolečka, které otáčejí osou. Bez ohledu na svou malou velikost mají ložiska skateboardu velký vliv na to, jak dobře se vaše kolečka točí, a na váš výkon. Jejich konstrukce je poměrně složitá a každé ložisko se skládá z vnitřní a vnější oběžnice, držáku, ložiskových kuliček a štítu.

Skateboardová ložiska jsou univerzální, což znamená, že každé skate ložisko pasuje na každé skateboardové kolečko. Na jedno kolečko budete potřebovat dvě ložiska, tedy osm na jeden skateboard, a spacery, které vyplní prostor mezi ložisky.

Jaká skate ložiska si mám pořídit?

Pokud hledáte nová ložiska, měli byste věnovat pozornost následujícím faktorům: přesnost (hodnocení ABEC), mazání, materiál a štít/těsnění ložiska.

Častým nedorozuměním je, že byste si měli vybrat ložiska s vysokým hodnocením ABEC bez ohledu na to, jaký je váš styl jízdy na skateboardu. Stupnice se pohybuje od 1 do 9 a čím vyšší číslo, tím větší je přesnost a "valivost".

Není však vždy nutné vybírat ložiska s vysokým hodnocením. Pokud se například věnujete streetovému skateboardingu, pak by vám mělo stačit obyčejné ložisko ABEC 5. Pokud obvykle jezdíte na vertu, pak může mít smysl použít ložisko ABEC 7 nebo 9, abyste mohli optimalizovat rychlost pro provádění triků. Kromě toho je třeba mít na paměti, že ne všechny značky používají stupnici ABEC k měření přesnosti ložisek.

Potřebujete více informací o tom, jaká ložiska vybrat? Neváhejte navštívit našeho obsáhlého průvodce nákupem ložisek.

Kdy je potřeba skate ložiska vyměnit?

Jízda na skateboardu může být pro ložiska náročná kvůli všem nárazům, úderům a nečistotám. Ty mohou ložiska skateboardu snadno poškodit a mít negativní vliv na váš výkon.

Proto je jednou za čas dobré, v rámci údržby, ložiska vyměnit pro zajištění hladké jízdy. Sady ložisek jsou navíc relativně levné, takže pořízení nové sady vaši peněženku moc nezatíží.

Pokud si však všímáte nízkého výkonu vašich ložisek, možná byste měli před nákupem nové sady zkusit ložiska pořádně vyčistit. Jak to udělat, se dozvíte z našeho průvodce čištěním a mazáním ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky