×
Menu

Griptape na skateboard

  Filtr
Barvy
Značky
Šířka
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Griptape poskytuje přilnavost a styl

Griptape je samolepicí fólie, kterou nalepíte na desku vašeho skateboardu. Je podobná smirkovému papíru a je granulovaná, aby poskytovala dobrý postoj a přilnavost k desce. Griptape se obvykle vyrábějí z karbidu křemíku a často se dodávají ve standardizované velikosti 9 x 33 palců (23cm x 84cm). Prodávají se buď jako jednotlivé listy, nebo v rolích.

Nejtypičtější griptape barva je černá, ale mezi skateboardisty jsou stále oblíbenější barevné griptapy. Někteří výrobci vyrábějí také průhledné griptapy.

Jak odstranit griptape

Griptape se časem opotřebuje, zejména pokud na prkně jezdíte často. Boty a nečistoty vyhlazují granulovaný povrch, což ztěžuje provádění triků.

Griptape můžete odstranit tak, že na ni fénujete horký vzduch. Tím se lepidlo zahřeje a stane se tekutějším, takže byste ho měli být schopni snadno odlepit pomocí nože. Případné zbytky lepidla můžete odstranit tak, že je jemně seškrábnete poté, co je nejprve potřete odlakovačem na nehty nebo jakýmkoli čisticím prostředkem na bázi alkoholu. Po odstranění zbytků můžete na desku aplikovat nový griptape.

Jak aplikovat griptape na skateboard

Aplikace griptape na skateboard je poměrně snadná a vyžaduje pouze několik nástrojů. Začít byste měli odstraněním papíru z lepicí strany griptape. Poté jemně přitiskněte lepivou stranu na desku vašeho skateboardu. Nezapomeňte se ujistit, že je grip tape před přitisknutím na desku vycentrován.

Při přitisknutí na desku se ujistěte, že jsou odstraněny všechny vzduchové bubliny - mnoho griptape je nyní perforovaných, což tento proces usnadňuje. Jakmile tak učiníte, měli byste v každém rohu griptape udělat řezy. Poté vytvořte tvar výřezu přitlačením griptape od okrajů desku dolů. Poté můžete přebytečný griptape odříznout ostrým nožem. Nakonec musíte špičatým nástrojem vytvořit otvory pro šrouby.

Pokud si stále nejste jisti, jak aplikovat griptape, naše video Jak nalepit grip tape na skateboard vysvětluje postup krok za krokem.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky