×
Menu

Řidítka BMX

  Filtr
Barvy
Značky
Výška řídítek
Vzhled řídítek
Průměr představce
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Řidítka BMX: vezmi to za správný konec při každém triku

Řidítka pro BMX možná vypadají všechny stejně, ale ve skutečnosti stejná nejsou. Malé rozdíly ve tvaru řídítek pro freestyle BMX mají ohromný vliv na chování tvého BMX, když se na něm právě pokoušíš o takové triky jako „manual“ nebo „bar spin“.

Velikost řidítek BMX

BMX řidítka jsou dostupná v celé řadě různých modelů a velikostí. Jak výška, tak šířka řidítek BMX se měří v palcích a obvykle se rozměry pohybují mezi 8 až 10 palci do výšky a 28 až 30 palci do šířky.

BMX řidítka jsou zhotovená buď z hliníku nebo z těžších ocelových směsí. Většina řidítek pro freestyle kola jsou z oceli, která je lehká, pevná a odolná. Většina řidítek pro závodní kola je naopak z hliníku, aby celý komplet byl co nejlehčí.

Dražší řidítka v této kategorii jsou tepelně zpracovaná. Tento proces výroby posiluje zpracovávaný kov a minimalizuje riziko, že se řidítka ohnout nebo zlomí zrovna v tom nejhorším okamžiku.

Dvoudílná nebo čtyřdílná řidítka?

Řidítka pro freestyle BMX lze rozdělit do dvou hlavních skupin.

  • Dvoudílná řidítka: Tento typ BMX řidítek je zhotovený ze dvou trubek. První trubka je ohýbaná tak, aby vytvořila hlavní část řidítek. Druhá trubka je tenčí a je svařená do středu řidítek pro větší pevnost a odolnost.
  • Čtyřdílná řidítka: Tento typ BMX řidítek se skládá ze dvou trubek, které jsou jedna k druhé vertikální. Tyto dvě hlavní trubky jsou spojeny dohromady dvěma středovými trubkami. Jedna je níž a druhá výš uprostřed řidítek.
SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky