Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX řídítka

  Filtr
Barvy
Značky
Výška řídítek
Vzhled řídítek
Průměr představce
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co potřebuji vědět o BMX řídítkách?

Řídítka BMX kol jsou nezbytná pro udržení kontroly nad kolem. Jsou pevná a odolná a obvykle se vyrábějí z materiálu 4130 Chromoly, hliníku nebo vysokopevnostní oceli. Mnohá řídítka jsou navíc tepelně zpracována, což je proces, který řídítka ještě více zpevňuje.

BMX řídítka lze rozdělit na dvoudílná a čtyřdílná. Dvoudílná řídítka jsou vyrobena ze dvou trubek, přičemž jedna je ohnutá a tvoří hlavní tyč a druhá kříží "U" mezi řídítky a zajišťuje stabilitu. Čtyřdílná řídítka jsou dvě hlavní řídítka umístěná svisle proti sobě, která drží pohromadě dvě příčky. Jaký typ si vyberete, záleží na vašem osobním stylu a na vaši jízdu bude mít jen malý vliv.

Jak se měří BMX řídítka?

Při koupi jakýchkoli BMX řídítek je třeba vzít v úvahu čtyři věci: výšku, šířku, náklon nahoru (upsweep) a náklon dozadu (backsweep). Upsweep je stupeň úhlu, pod kterým řídítka směřují vzhůru. Backsweep se týká ohybu řídítek směrem dozadu od středu. Upsweep a backsweep mají jen malý vliv na to, jak se na kole cítíte, a jsou to spíše osobní preference. Výška řídítek se měří od nejnižšího do nejvyššího bodu řídítek. Šířku lze měřit od jednoho konce k druhému konci řídítek. Šířka řídítek se pohybuje přibližně od 27 do 31 palců. Pojďme si však říci několik jednoduchých pravidel pro výběr správných řídítek.

Jakou velikost řídítek BMX potřebuji?

Výška řídítek závisí z velké části na vašich osobních preferencích. Mnoho vyšších jezdců však dává přednost vyšším řídítkům, protože se nemusí tolik hrbit a jezdé se tak na nich pohodlněji. Podívejte se na naši velikostní tabulku řídítek, abyste získali lepší představu o tom, jakou výšku byste měli zvolit.

Pokud jde o šířku, doporučujeme pořídit si řídítka, která odpovídají šířce vašich ramen. Mírně širší řídítka vám poskytnou větší stabilitu při jízdě, i když někteří jezdci volí o něco užší řídítka, aby měli větší prostor pro kolena.

Chcete-li si pořídit nový pár gripů pro vaše řídítka, podívejte se na naši nabídku BMX gripů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky