Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX převodník

  Filtr
Barvy
Značky
Počet zubů
Upnutí převodníku
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Jakou funkci plní převodník?

Bez převodníku na BMX kole by nevznikal pohyb vpřed. Jsou tudíž klíčovou součástí hnacího ústrojí vašeho kola a mají vliv také na kvalitu jízdy. Převodníky jsou k dostání v celé řadě barevných provedení a stylů, takže jimi můžete své kolo nejen vylepšit, ale také mu dát svůj osobní styl.

BMX převodníky se obvykle vyrábí z různých typů hliníku nebo oceli. Hliníkové převodníky mají v poměru ke své hmotnosti vysokou pevnost, zatímco ocelové převodníky jsou pevnější, cenově dostupnější, ale těžší. Možná také zvažujte o nákupu chrániče na BMX převodník. Ten se doporučuje zejména agresivním jezdcům, kteří pravidelně grindují po zábradlích nebo kdekoli na ulici.

Jaká velikost BMX převodníku je nejlepší?

Ideální velikost převodníku se odvíjí od vašeho stylu jízdy. Velikost převodníků na BMX se měří podle počtu jejich zubů. Na předním převodníku freestylových BMX kol nejčastější napočítáte 25 až 28 zubů. Ale skutečný možný rozsah zubů převodníku pro freestyle BMX je od 16 do 45. Většina moderních freestyle BMX kol má převodový poměr 25/9.

Větší počet zubů na předním převodníku znamená vyšší převodový poměr. S tímto poměrem se hůře dostává do vzduchu, ale snáze nabírá vyšší rychlost. Převodník na závodní BMX má obvykle větší převodový poměr, aby jezdci mohli šlapáním vytvořit více energie. Převodníky vyrobené pro závodění mají více zubů a poměr 44/16 je pro mnoho jezdců preferovanou volbou.

Potřebujete další díly, abyste dosáhli svého dalšího BMX cíle? Podívejte se na naše BMX kola a pedály.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky