×
Menu

Převodníky BMX

  Filtr
Barvy
Značky
Počet zubů
Upnutí převodníku
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Najdi si freestyle BMX převodníky se správným počtem zubů

BMX převodníky slouží k tomu, aby se BMX kolo pohybovalo vpřed. Jak moc rychlosti můžeš z pedálů vymáčknout přímo závisí na počtu zubů na tvém předním převodníku. Větší přední převodníky vytvoří větší rychlost, ale je třeba vydat více energie při šlapání. Na freestyle BMX kolech se nejčastěji montují převodníky s počtem zubů mezi 25 a 28.

Převodníky pro freestyle BMX lze montovat se šroubem. Tento typ převodníku se označuje jako „bolt-drive“. Některé převodníky jsou vlisované na středovou osu klik - označují se jako spline-compatible crank nebo spline drive. Spline převodníky mají větší točivý moment než bolt-drive. Spline-drive převodník totiž má navíc asi 48 kontaktních bodů mezi převodníkem a klikou.

Převodník, který se nasazuje na osu se 48 drážkami a vytváří tak 48 zmíněných kontaktních bodů, se může zdát jako jasná volba, ale ve skutečnosti mnoho freestyle BMX jezdců dává přednost bolt-drive převodníkům se šroubem. Tento typ převodníku si totiž jezdec může dotahovat.

Máme širokou nabídku různých převodníků BMX, které jsou kompatibilní jak s bolt-drive, tak s spline-compatible klikami. V tom druhé případě převodník zasíláme spolu se speciálním adaptérem. Přečti si o tom víc ve specifikaci konkrétního produktu.

Chránit nebo nechránit BMX převodníky?

Jsi-li velmi agresivní jezdec, který se častou zakousává do betonu nebo railu, možná bys měl zvážit pořízení jednoho z našich převodníků s extra ochrannou vrstvou.

Nabízíme několik modelů převodníků, které mají navíc extra ochrannou vrstvu. Jelikož kousek kovu chrání zuby, celková životnost převodníku je značně prodloužená. Tato varianta převodníku je samozřejmě poměrně dražší, ale běžně stačí jeden nešťastný náraz a .... nebudeš litovat utracených peněz za extra ochranu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky