×
Menu

Údržba kolečkových bruslí

  Filtr
Barvy
Značky

Dobré vědět

Jaká údržba kolečkových bruslí je potřeba?

Přestože kolečkové brusle nejsou nijak náročné na údržbu, utahování matic a šroubů a mytí ložisek se považuje za standard. Naštěstí je lze provádět současně. Znečištěná ložiska mohou být hlučná a nejezdit tak hladce jako kdysi. Čištění ložisek dokáže důkladně odstranit nahromaděné nečistoty a umožní jim opět se hladce otáčet.

Jak často byste měli čistit ložiska kolečkových bruslí?

Pokud jezdíte na kolečkových bruslích pravidelně, je vhodné čistit ložiska jednou za 2 až 3 měsíce. Pokud jezdíte na kolečkových bruslích častěji nebo v oblastech, kde se na ložiskách může shromažďovat velké množství nečistot a prachu, může být potřeba čistit je častěji. Pokud bruslíte například v uzavřených halách, kde je převážně čisto, může údržba ložisek kolečkových bruslí spočívat pouze v jejich vyleštění.

Jaké nástroje potřebuji k seřízení kolečkových bruslí?

Ať už jezdíte na kolečkových bruslích několik let, nebo jste s tímto sportem teprve začali, části vašich kolečkových bruslí, jako jsou kolečka, matice a trucky, bude třeba jednou vyměnit. Vhodné nářadí na kolečkové brusle je přesně to, co potřebujete k výměně dílů svých bruslí.

Skate tool je víceúčelová pomůcka, která vám pomůže snadno vyšroubovat matice osiček, vyměnit ložiska a odšroubovat matice kingpinu. Toto konkrétní nářadí je ideální, pokud chcete vyměnit bushingy, kolečka a truck, abyste vyměnili opotřebované díly nebo upravili vzhled svých bruslí. Některé skate tools nástroje jsou také vybaveny imbusovým klíčem pro demontáž šroubu, který drží brzdu na základní desce.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky