×
Menu

BMX řetězy

  Filtr
Barvy
Značky
Typ řetězu

BMX řetěz nesmí být slabým článkem tvého kola

Řetěz na freestyle BMX kole je zodpovědný za přenos síly z předního převodníku na zadní ozubené kolečko. Jiními slovy... bez něj to nejede.

Dokonce i když jsi zainvestoval nebo zainvestovala do zcela nového freestyle BMX kola, dříve nebo později přijde chvíle, kdy bude třeba řetěz nahradit. Možná se přetrhne, možná přijde čas upgradovat původní standard verzi na lepší.

Půlčánkový nebo celočlánkový - jaký BMX řetěz vybrat?

Když řešíš koupi nového řetězu, pravděpodobně si pokládáš jednou velkou otázku: Měl bych koupit půlčlánkový nebo celočlánkový řetěz?

Je to složité, protože oba typy mají svá pro a proti. Jeden ze základních rozdílů spočívá v tom, že půlčlánkový řetěz umožňuje jemnější nastavení délky než celočlánkový.

Pokud jde o odolnost, pak agresivním jezdcům na freestyle BMX, kteří při tricích vystavují řetěz nárazům a oděrkám, rozhodně doporučujeme půlčlánkový řetěz.

Poznámka: Některé půlčlánkové řetězy vyžadují speciální nářadí k jejich montáži a seřízení. Pokud ano, pak je to vždy zřetelně uvedeno ve specifikaci produktu.

Velikost BMX řetězu

Typický řetěz pro BMX kolo je široký 1/8''. Také freestyle kola nejčastěji pohání právě řetěz o této velikosti. Někteří závodní BMX bikeři preferují šířku 3/32''. To je velmi úzký řetěz, který také váží mnohem méně - velmi důležité hledisko pro některé jezdce. Přesto většina dává přednost pevnějšímu a standardnímu 1/8palcovému řetězu.

SkatePro