ZPÁTKY DO ŠKOLY
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

BMX řetězy

  Filtr
Barvy
Značky
Typ řetězu

Proč potřebuješ kvalitní BMX řetěz?

Řetěz na freestyle BMX kole je zodpovědný za přenos síly z předního převodníku na zadní ozubené kolečko. Jinými slovy... bez něj to nejede.

Dokonce i když jsi zainvestoval nebo zainvestovala do zcela nového freestyle BMX kola, dříve nebo později přijde chvíle, kdy bude třeba řetěz nahradit. Možná se přetrhne, možná přijde čas upgradovat původní standard verzi na lepší.

Půlčánkový nebo celočlánkový – jaký BMX řetěz vybrat?

Když řešíš koupi nového řetězu, pravděpodobně vaháš, zda koupit půlčlánkový nebo celočlánkový řetěz.

Je to složité, protože oba typy mají svá pro a proti. Jeden ze základních rozdílů spočívá v tom, že půlčlánkový řetěz na BMX kolo umožňuje jemnější nastavení délky než celočlánkový.

Pokud jde o odolnost, pak agresivním jezdcům na freestyle BMX, kteří při každém triku vystavují řetěz nárazům a oděrkám, rozhodně doporučujeme půlčlánkový řetěz.

Poznámka: Některé půlčlánkové řetězy vyžadují k montáži a seřízení speciální nářadí. Pokud ano, pak je to vždy zřetelně uvedeno ve specifikaci produktu.

Velikost BMX řetězu

Typický řetěz pro BMX kolo je široký 1/8''. Také freestyle kola nejčastěji pohání právě řetěz o této velikosti. Někteří závodní BMX bikeři preferují šířku 3/32''. To je velmi úzký řetěz, který také váží mnohem méně – velmi důležité hledisko pro některé jezdce. Přesto většina dává přednost pevnějšímu a standardnímu 1/8palcovému řetězu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky