×
Menu

BMX řetězy

  Filtr
Barvy
Značky
Typ řetězu

Dobré vědět

Získejte spolehlivý řetěz pro freestyle BMX

Řetěz na freestyle BMX kole je zodpovědný za přenos síly šlapání od jezdce na zadní kolo. Musí se jednat o silný a odolný kus vybavení, který zvládne náročné používání při freestyle BMX.

Half link vs. jednorychlostní BMX řetěz

Když přijde čas na výměnu starého řetězu, první velké rozhodnutí, které musíte učinit, je, zda koupit half link řetěz, nebo řetěz s jednou rychlostí. Jeden článek řetězu u half link modelu je navržen tak, aby fungoval jako vnitřní i vnější článek, zatímco řetězy s jednou rychlostí mají jednotlivé vnitřní a vnější články. Oba typy řetězů mají své výhody i nevýhody.

Největší výhodou volby half link řetězu je přesnost při úpravách délky řetězu. Poloviční články umožňují prodloužit nebo zkrátit řetěz vždy o ½ článku. To znamená, že můžete provádět malé změny celkového umístění zadního kola. Hlavní nevýhodou je, že díky silnějším bočním destičkám je řetěz těžší než jednorychlostní řetěz.

Jednorychlostní řetěz je mezi těmito dvěma variantami lehčí, takže pokud je snížení hmotnosti prioritou, je to správná volba. Tato konstrukce se používá již od počátků jízdních kol, takže je vysoce spolehlivou volbou. Pokud jde o nastavení délky řetězu, můžete řetěz prodloužit nebo zkrátit vždy pouze o 2 ½ článku. Proto není možné provádět drobné úpravy, které lze provádět u řetězů s polovičním počtem článků.

Jaký řetěz potřebuji pro své BMX kolo?

Typická šířka řetězu pro kolo BMX je 1/8 palce. To je také nejběžnější velikost řetězu, kterou najdete na freestylových kolech BMX. Někteří závodní cyklisté BMX dávají přednost šířce 3/32 nebo 3/16 palce. Jedná se o velmi úzký řetěz, a proto také méně váží - velký bod zájmu mezi některými jezdci. Většina freestylových jezdců dává přednost standardnímu 1/8 řetězu.

K odebírání a přidávání článků řetězů jsou potřeba lamače řetězů. Tyto řetězy, kromě mnoha dalších užitečných produktů, najdete v naší sekci Nářadí pro kola BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky