×
Menu

Twintip Lyže a Freestyle Lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Určení
Vázání
Schopnosti

Dobré vědět

Konstrukce freestylových lyží

Freestyle lyže se také označují twintip, protože jak jejich patka, tak špička je stočená směrem nahoru. Zvednuté špičky a patky snižují odpor a jsou speciálně stavěné pro triky v parku nebo na svahu. Kromě toho freestyle, alias twintip lyže také umožňují doskakovat pozadu a též sjíždět pozadu (na switch). Twinup konstrukce se víceméně stala standardem freestylových lyží, jelikož je perfektní pro jízdu v hlubším sněhu.

Twintip lyže jsou často pružné - s flexem jak v délce lyže, tak ve zkrutu, jsou tudíž odolnější a flexibilnější. Obecně má tento typ lyží také širší špičku, patku a střed. Materiál konstrukce freestyle lyže se zpravidla volí s ohledem na jeho měkkost pro lepší absorbci nárazu při dopadu. Twintip lyže mají zpravidla „tip & tail rocker“ v kombinaci s „camper“ středem nebo plochým (flat) středem.

Twintip lyže jsou freestyle lyže

Twintip lyže se často nazývají freestyle lyže, jelikož jsou oba typy vhodné pro různé freestylové disciplíny a dokážou (téměř) stejné triky jako snowboardy. Různé freestylové disciplíny byly součástí lyžování po mnoho let, ale v 90. letech lyžaři začali skákat triky v parcích, určených původně pro snowboarding. Lyžaři se tudíž brzy začali poohlížet po nových typech lyží pro novou disciplínu a výrobci na tento požadavek odpověděli vytvořením právě twintip designu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky