×
Menu

Twintip Lyže a Freestyle Lyže

Dobré vědět

Konstrukce freestylových lyží

Freestyle lyže se také označují twintip, protože jak jejich patka, tak špička je stočená směrem nahoru. Zvednuté špičky a patky snižují odpor a jsou speciálně stavěné pro triky v parku nebo na svahu. Kromě toho freestyle, alias twintip lyže také umožňují doskakovat pozadu a též sjíždět pozadu (na switch). Twinup konstrukce se víceméně stala standardem freestylových lyží, jelikož je perfektní pro jízdu v hlubším sněhu.

Twintip lyže jsou často pružné - s flexem jak v délce lyže, tak ve zkrutu, jsou tudíž odolnější a flexibilnější. Obecně má tento typ lyží také širší špičku, patku a střed. Materiál konstrukce freestyle lyže se zpravidla volí s ohledem na jeho měkkost pro lepší absorbci nárazu při dopadu. Twintip lyže mají zpravidla „tip & tail rocker“ v kombinaci s „camper“ středem nebo plochým (flat) středem.

Twintip lyže jsou freestyle lyže

Twintip lyže se často nazývají freestyle lyže, jelikož jsou oba typy vhodné pro různé freestylové disciplíny a dokážou (téměř) stejné triky jako snowboardy. Různé freestylové disciplíny byly součástí lyžování po mnoho let, ale v 90. letech lyžaři začali skákat triky v parcích, určených původně pro snowboarding. Lyžaři se tudíž brzy začali poohlížet po nových typech lyží pro novou disciplínu a výrobci na tento požadavek odpověděli vytvořením právě twintip designu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky