×
Menu

Twintip Lyže / Freestyle Lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Určení
Vázání
Schopnosti

Dobré vědět

Twin tip lyže jsou nejlepší do snowparku

Twin tip lyže jsou navrženy pro provádění triků ve snowparku a na přírodních prvcích v lyžařských areálech. Někdy nazývány také freestyle lyže, nebo park lyže, jsou skvěle vhodné pro skoky, grindování na railech a slidy na boxech.

Snowparky obvykle obsahují prvky a překážky různé velikosti pro lyžaře různých úrovní. Předtím, než vyrazíte do snowparku, měli by jste mít dostatek zkušeností mimo snowpark.

Čím se freestyle lyže liší?

Název “twin tip” se vztahuje k symetrickému zvednutí lyží na špičce a patě. To usnadňuje lyžování a dopady triků pozadu. Jiné freestyle lyže mohou mít částečný twin tip, popisovaný jako rocker na špičce a rocker na patě. Špička je obvykle více zvednutá než patka, což je běžný prvek lyží pro jízdu na sjezdovce, nebo ve volném terénu. Design freestyle lyží je poměrně univerzální a jízdu na nich si užijete v mnoha typech terénu.

Montážní bod vázání u freestyle lyží se obvykle liší od ostatních lyží. Doporučený montážní bod je blíže středu lyže, přičemž lyže na sjezdovku mají obvykle montážní bod blíže patce. Výhodou toho je, že jsou lyže stabilnější při jízde po zadu a vyváženější na boxech a zábradlích. Každé lyže mají daný montážní bod, kde návrháři lyže doporučují osadit vázání. Následovat toto doporučení je obvykle tím nejlepším, ale někteří lyžaři mají své preference.

Pro nalezení té správné délky lyží pro vás doporučujeme prohlédnout si naši tabulku výběru freestyle lyží. Pokud si chcete udělat představu o různých dostupných typech lyží, prohlédněte si návod jaké lyže koupit pro pokročilé.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky