Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Boty na běžky

Dobré vědět

Jak si vybrat správné boty na běžky

Dobře padnoucí boty na běžky zásadně ovlivní, zda se z běžecké stopy vrátíte spokojení nebo mrzutí. Proto je důležité pečlivě vybírat. Prvním faktorem, který rozhoduje o vaší konečně volbě, je účel, ke kterému budete boty používat.

Boty na běžky nabízíme ve třech kategoriích dle běžkařské techniky: boty na klasiku, boty na bruslení (skate) a pro backcountry. Začátečníkům doporučujeme boty na běžky na klasiku nebo bruslení s kombi vlastnostmi.

Běžkařské boty na klasiku jsou také dobrá volba pro začínající běžkaře a pro ty, kdo si do hor vyráží zajezdit jen zřídka a zpravidla jen do upravených stop. Klasická bota na běžky poskytuje dobrou oporu patě a kotníku a také dobrou stabilitu.

Běžkařské boty na bruslení jsou ze všech typů nejtužší. Při bruslení je totiž zásadní, nakolik je bota schopná přenášet výkon z nohou lyžaře do lyží. Tuhý design zaručuje minimální ztráty energie, a tudíž i maximální rychlost.

Kromě volby techniky rozhoduje o výběru také typ vázání. Těch existuje celá řáda, kromě jiných jsou to systémy SNS, NNN a NIS. Vázání SNS od Salomon je kompatibilní pouze se Salomon a Atomic botami na běžky, zatímco NNS a NIS vázání se používá s běžkařskými botami od Rossignol, Fischer, Alpina a Madshus. Typ vázání je vždy uveden v popisu daného produktu.

Pro více informací o výběru správné běžkařské obuvi si prosím přečtěte naší příručku pro koupi lyžařských bot.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky