Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Vidlice na freestyle koloběžky

  Filtr
Barvy
Značky
Kompatibilní s
Průměr kolečka
Šířka náboje (hub) kolečka
Délka vidlice
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co jsou to vidlice na koloběžku?

Vidlice na koloběžku jsou svislé trubky, které spojují řídítka, desku a přední kolečko. Vidlice se vyrábějí buď z hliníku, nebo z oceli. Ocelové vidlice jsou těžší, ale odolnější, zatímco hliníkové vidlice jsou lehčí a často je upřednostňují pokročilejší jezdci. Dříve platilo, že jste si mohli vybrat mezi jednodílným nebo dvoudílným modelem. V současné době se však vyrábějí pouze jednodílné modely, protože jsou zdaleka nejodolnější variantou.

Závitové nebo bezzávitové vidlice?

Vidlice na koloběžku můžeme rozdělit do dvou skupin: bezzávitové a závitové. Pokud jde o profesionální koloběžky, zjistíte, že téměř všechny vidlice jsou bez závitu. Je to proto, že používají pokročilejší kompresní systém, který vytváří pevnější a odolnější spojení mezi řídítky a vidlicí. U bezzávitové vidlice se musíte ujistit, že máte také bezzávitové hlavové složení a kompatibilní kompresní systém.

Vidlice se závitem se obvykle vyskytují u koloběžek pro začátečníky. Rozdíl zde spočívá v tom, že vidlice má závit na vnější straně trubky. Závitové vidlice potřebují ke své funkci závitové hlavové složení, které se nepovažuje za tak odolné jako bezzávitové. Chcete-li se dozvědět více o rozdílech mezi závitovými a bezzávitovými vidlicemi, přečtěte si našeho průvodce Nákup vidlice na koloběžku.

Kompatibilita vidlic na koloběžku

Při nákupu nové vidlice na koloběžku je nutné zajistit, aby byla kompatibilní se zbytkem vašeho nastavení. Pokud jde o kompatibilitu s vidlicí, musíte se ujistit, že se hodí k hlavovému složení, kolečkům a kompresnímu systému.

Jak již mnozí čtenáři vědí, nejpoužívanější kompresní systémy pro koloběžky jsou SCS, ICS, HIC a IHC. Vidlice SCS jsou těžké, ale pevné a odolné. Vidlice ICS jsou nejlehčí z dostupných, ideální pro jezdce, kteří chtějí mít co nejlehčí koloběžku. Běžné jsou také vidlice HIC, které jsou považovány za nejjednodušší kompresní systém. Systém IHC je stejně jako u HIC zabudován do vidlice, ale je o něco lehčí a kompatibilní pouze s řídítky standardní velikosti.

Chcete-li si prohlédnout naši nabídku kompresních systémů, podívejte se do naší kategorie Kompresních systémů na koloběžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky