×
Menu

Hokejová výstroj - lední hokej

Dobré vědět

Výstroj na lední hokej - Co nosit

Lední hokej je kontaktní sport, kde hráči vstupují velmi často do fyzického kontaktu. Proto je pro tento sport typický potenciálně velký počet zranění. Jelikož se jedná o drsný sport, je důležité se během hry dobře chránit. Ochranné vybavení zahrnuje přilbu, chrániče ramen, chrániče loktů, chrániče zubů, ochranné rukavice, hokejové kalhoty a chránič brady. Kromě ochranného vybavení je samozřejmě nutná i základní hráčská výbava, tedy kvalitní hokejové brusle a hokejky. Pokud hledáte kompletní hokejovou výstroj, vybírejte v těchto kategoriích: Hokejové chrániče, brusle na lední hokej nebo hokejky.

Více o ledním hokeji

Lední hokej je sport, kde spolu soupeří 2 týmy po 6 hráčích, z nichž jeden je brankář. Hráči na ledě jsou obvykle rozděleny na 3 útočníky a 2 obránce. Hra trvá 60 minut a je to jedna z nejrychlejších her na světě, jelikož hráči dosahují skutečně vysokých rychlostí.

Lední hokej měl v minulosti mnoho různých podob a názvů. Jedna z prvních verzí se podobala golfu, ale hrálo se samozřejmě na ledě. Předchůdci dnešní hry se různě vyvíjeli a obměňovali až do roku 1800. V 1875 se hrál první organizovaný zápas v ice hockey. Profesionální lední hokej existuje od počátku 20. století

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky