×
Menu

Lyžařské brýle

  Filtr
Značky
Velikost obličeje
Zorníky/skla - typ počasí
Vyměnitelná skla

Dobré vědět

Lyžařské brýle a snowboardové brýle

Vyberte si z naší nabídky lyžařských brýlí a vyražte dobře vybavení na další lyžovačku.

Kvalitní lyžařské brýle jsou důležitou lyžařskou výbavou, a to za jakýchkoli podmínek, a pokud hustě sněží nebo je opravdu chladno, jsou naprostou nutností. Lyžařské brýle můžete pořídit velmi levně, ale mnohokrát se vyplatí si trochu připlatit za kvalitu.

Jednou z výhod dražších modelů jsou kvalitnější skla, která ochrání vaše oči i proti jasnému slunci. Pamatujte, že i když je venku zamračeno a šero, odraz slunečních paprsků od sněhu může být stále velmi silný a nebezpečný. Modely za vyšší cenu se také zpravidla nezamlžují, což je pro levné brýle typické. A často zamlžené brýle jsou opravdu k vzteku. Dobré kvalitní lyžařské brýle vám také mohou vydržet sloužit po dlouhé roky.

Skla lyžařských brýlí

Pokud je zataženo, pod mrakem nebo chumelí, pak doporučujeme nosit světlejší skla - například se žlutým spektrem. Naopak za hezkého slunečného počasí vás nejlépe ochrání černá, tmavě modrá nebo šedá skla. Správný typ skel často rozhoduje, zda si to na svahu opravdu užijete!

Proto není od věci s sebou do hor vozit dvoje lyžařské brýle a nenechat se zaskočit proměnlivým počasím. Některé snowboadrové nebo lyžařské brýle se horským podmínkam dobře přizpůsobily a umožňují vyměnu skel. Takové chytré lyžařské brýle často nabízíme z druhým párem skel zdarma. Samozřejmostí kvalitních brýlí s vyměnitelnými skly nebo bez je vícevrstvý design skel, jejichž součástí je i protizamlžovací vrstva.

Jak si nasadit lyžařské brýle?

Lyžařské brýle a samozřejmě i snowboadrové brýle nesmí na obličeji tlačit. Všechny modely, které vám ve SkatePro nabízíme, jsou s nastavitelným pásečkem, lze je tudíž adaptovat na každý typ obličeje. Mnohé modely jsou tvarované tak, aby nijak neomezovaly pohled do stran a umožňovaly panoramatický výhled pro lepší přehled o dění v okolí. Pokud pod lyžařskými brýlemi nosíte optické brýle, hledejte speciální modely s označením OTG.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky