×
Menu

Řidítka na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Kompatibilní s
Vnější průměr řídítek
Výška řídítek
Material řídítek
Bars Set
Populární
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Jednodílná řidítka na freestyle koloběžku - odolná a solidní

V této kategorii je shromážděn perfektní výběr jednodílných řídítek na freestyle koloběžky. Nabízíme je v různých designech a desítkách barevností, takže si můžeš vybrat dle svého vkusu a stylu. Řidítka jsou také dostupná v různých velikostech, takže můžeš najít řidítka, která ti odpovídají také výškou a jízdním stylem. Všechna řidítka v této kategorii jsou z jednoho kusu, jsou tudíž silnější, stabilnější a poskytují více kontroly než skládací řidítka.

Standard versus oversized řídítka na koloběžku

Před nákupem řidítek pro tvou freestyle koloběžku je třeba zvážit, zda potřebuješ standard řidítka a nebo oversized řidítka.

  • Vnější průměr standard řidítek je 32 mm a vnitřní je 28 mm.
  • Vnější průměr oversized řidítek je 35 mm a vnitřní je 28 mm nebo 32 mm.

Zda zvolit standard nebo oversized model hodně závisí na tvých osobních preferencích. Nezapomeň ovšem, že oversized řidítka s vnitřním průměrem 32 mm lze nasadit jen na vidlici s HIC kompresí. Pokud si zvolíš oversized řidítka s běžným vnitřním průměrem 28 mm, pak je to jednodušší, protože v této verzi je lze nasadit do standard vidlic.

Hliníková, ocelová nebo titanová řídítka na koloběžku?

Oversized řidítka na freestyle řidítka s vnitřním průměrem 32 mm jsou často zhotovená z oceli. Ocelová řidítka jsou těžší, ale na druhou stranu samozřejmě silnější a velmi solidní, takže mají i dlouhou životnost. Oversized verze s vnitřním průměrem 28 mm je zpravidla z hliníku. Hliníková řidítka na koloběžky jsou lehká, ale nejsou tak pevná jako řidítka z oceli. Lehčím materiálům dává přednost většina freestylerů, kteří si dávají triky ve vzduch a jezdí ve streetparcích.

„Y“ a „T“ řidítka na freestyle koloběžku

Řidítka na koloběžku mají dva základní typy tvaru, „Y-řidítka“ a „T-řidítka“. A každý z těchto dvou základní tvarů se může dále lišit v detailním zpracování. Y-řidítka mají tvar písmene Y a jsou svařená ze tří nebo více dílů. T-řidítka se sváří jen ze dvou dílů. Některá T-řidítka jsou v křížení horizontální a vertikální části zesílená pro déletrvající odolnost. Některá řidítka na freestyle koloběžky mají tkz. back sweep, to znamená, že jsou lehce ohnutá směrem k jezdci, podobně jako řidítka kol. I v tomto případě o volbě tvaru a zejména, zda back sweep či ne, rozhodují tvoje osobní přesvědčení, styly jízdy a zvyklosti.

Pokud chceš upgradovat tvoji koloběžku, pak si rozhodně projdi naši nabídku v této kategorii. A jestli si chceš počíst a něco dalšího se dozvědět, pak si zobraz náš manuál Koupě kolobežkových řídítek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky