Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Řídítka na koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Kompatibilní s
Vnější průměr řídítek
Výška řídítek
Material řídítek
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co jsou to řídítka na koloběžku?

Řídítka jsou nezbytnou součástí vaší koloběžky. Řídítka se dodávají v různých velikostech a provedeních, aby odpovídaly vaší výšce a stylu jízdy. Vyrábějí se z hliníku, oceli nebo titanu. Hliníková řídítka jsou lehká, takže jsou ideální pro provádění triků. Ocelová řídítka jsou těžší, ale odolnější. Titanová řídítka jsou lehká i odolná a nabízejí to nejlepší z obou světů.

Jak by měla být řídítka vysoká?

Správná výška řídítek ovlivňuje pocit z jízdy na koloběžce. Ačkoli to, jak vysoká mají být řídítka koloběžky, je otázkou osobních preferencí, nejlepšího zážitku dosáhnete, pokud vám řídítka sahají do výšky mezi boky a pasem. Někteří profesionální jezdci však často dávají přednost vyšším řídítkům kvůli stabilitě a lepšímu ovládání.

Pokud jde o průměr řídítek, ten může být buď standardní, nebo oversized. Standardní řídítka mají vnější průměr 32mm a vnitřní průměr 28mm. Oversized řídítka mají vnější průměr 35mm a vnitřní průměr 28mm nebo 32mm. Pokud je vnitřní průměr 28mm, budou kompatibilní pouze s vidlicemi IHC. Pokud je 32mm, pak bude potřeba použít kompresi HIC. U vidlic SCS existují další ukazatele, pokud jde o kompatibilitu, například zda řídítka vyžadují štěrbinu - pokud si tedy nejste jisti, co se k sobě hodí, podívejte se na našeho průvodce Nákup řídítek na koloběžku.

Y-řídítka vs. T-řídítka

Řídítka jsou k dispozici ve dvou hlavních provedeních, Y a T. Obecně platí, že řídítka pro parkové koloběžky jsou často v provedení Y a jsou vyrobeny z hliníku. T-řídítka se používají spíše pro jízdu na ulici a jsou obvykle vyrobeny z oceli. Řídítka ve tvaru Y se skládájí ze tří nebo více svařených dílů, zatímco řídítka ve tvaru T se skládájí ze dvou dílů. Některé T-řídítka mají výztuhy pro zvýšení odolnosti.

Některá řídítka jsou v provedení back sweep , což znamená, že řídítka jsou ohnutá dozadu, podobně jako mnohá řídítka jízdních kol. Je to však věcí osobního vkusu.

Jakmile si vyberete řídítka, můžete si prohlédnout naši nabídku gripů na řídítka.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky