Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Dětské skateboardy

  Filtr
Značky
Šířka desky
Délka desky
Tvrdost koleček
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Dětské skateboardy pro malé jezdce

Jak už název napovídá, dětské skateboardy jsou kompletní skateboardy ve velikostech vhodných pro děti. Někdy se jim říká mini skateboardy, protože mohou mít velmi malou šířku a délku desky, aby vyhovovaly potřebám nejmladších jezdců. Dětské skateboardy mohou obsahovat vše od skateboardů pro začátečníky až po pokročilejší sestavy, takže můžete najít správnou desku pro úroveň dovedností svého dítěte.

Neexistuje přísná věková hranice, která by určovala, kdy by děti měly začít jezdit na skateboardu. Doporučuje se, aby děti měly před jízdou na prkně dobré motorické schopnosti a rovnováhu. Obvykle je věk 5 až 6 let dostatečný na to, abyste mohli začít jezdit na skateboardu.

Dětské skateboardy vs. skateboardy pro dospělé

Dětské skateboardy se z hlediska konstrukce a funkčnosti od skateboardů pro dospělé příliš neliší. Některé menší dětské skateboardy pro začátečníky mohou mít měkčí objímky a kolečka, aby jízda byla pro začátečníky o něco plynulejší.

Velký rozdíl však spočívá v grafice desky. Skateboardy pro děti mají ve srovnání se skateboardy pro dospělé obvykle barevnější, jasnější a zábavnější grafiku desky. Díky tomu jsou pro nejmenší členy rodiny atraktivnější.

Jak vybrat skateboard pro děti?

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba při výběru skateboardu pro dítě zvážit, je velikost desky.

Pokud je vaše dítě začátečník, je obzvláště důležité vybrat prkno se správnou šířkou desky. Doporučujeme pořídit o desku šířce, která je přibližně stejně dlouhá jako jeho bota. Při používání příliš úzkého prkna může být obtížnější udržet rovnováhu, což vede k méně příjemnému zážitku z jízdy.

Se správnou velikostí skateboardové desky budou děti schopny mnohem snadněji manévrovat a ovládat skateboard a užijí si své první krůčky ve světě skateboardingu. Podívejte se na naši tabulku velikostí skateboardů, která vám pomůže najít správnou velikost skateboardu pro vaše dítě. Kromě velikosti byste měli zvážit pouze případné preference vašeho dítěte ohledně značky a grafiky.

Jakmile bude mít vaše dítě správnou desku, nezapomeňte, že by mělo vždy nosit vhodné ochranné vybavení, jako je helma a chrániče.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky