×
Menu

Vázání na kolečkové lyže

  Filtr
Značky
Typ lyže
Kompatibilní boty
Šířka
Flex

Dobré vědět

Vázání na kolečkové lyže – dva styly

Už to znáte z běžeckého lyžování… také vázání na kolečkové lyže existují pro dvě různé techniky: klasika a skate (bruslení). Jak společnost Rottefella (NNN systém), tak společnost Salomon (SNS a Prolink systémy) vyrábí a nabízí vázání na kolečkové lyže pro klasiku i skate.

Na této stránce najdete vázání právě od těchto známých značek. Čtěte dál a můžete narazit na pár praktických typů jak vybrat vázání, které vyhoví právě vašim potřebám.

Jelikož se kolečkové lyžování vyvinulo na základě běžeckého lyžování, bylo běžné, a stále to do určité míry platí, používat stejné vybavení jako na sníh. Nicméně, a vzhledem k rostoucí oblibě kolečkového lyžování, se objevuje stále víc a víc vybavení vyráběného speciálně pro specifické potřeby kolečkářů.

Bezpečnost – rozdíl mezi vázáním na kolečkové a běžecké lyže

Jedním z hlavních rozdílů mezi lyžováním po skluznici a s kolečkami je, že se mezi výstrojí a povrchem vytváří jiný typ tření – asfalt kontra sníh. A to je důvod, proč ne každé vázání pro běžecké lyže je dobrá a vhodná volba pro vaše kolečkové lyže a proč některá vázání na kolečkové lyže mají víc montážních otvorů.

Kromě výše uvedeného vázání na kolečkové lyže nepoužívají zaklikávací systém, typický pro běžecké systémy.

Materiály

Můžete vybírat mezi vázáním pro kolečkové lyže vyrobeným z plastu nebo karbonu. Obecně platí, že vázání pro kolečkáře jsou o něco tvrdší než vázání pro běžkaře – zejména jsou-li vyrobená z plastu.

Kompatibilita vázání a bot pro kolečkové lyžování

Při výběru vázání je důležité si kromě preferované techniky také dát pozor na kompatibilitu s vašimi botami. Následující výčet vám k výběru vybavení poskytne další podrobnosti:

  • Vázání Rottefella NNN (jak na klasiku, tak skate) jsou kompatibilní s botami, které mají vnější podešev Rottefella NNN nebo Salomon Prolink.
  • Vázání na skate Salomon SNS jsou kompatibilní s botami, které mají podešve typu Salomon Skate SNS.
  • Vázání na klasiku Salomon SNS Classic jsou kompatibilní s podešví Salomon Classic SNS.
  • Vázání Salomon Prolink jsou kompatibilní s botami s podešví Salomon Prolink a také Rottefella NNN (NEJSOU kompatibilní s botami Salomon SNS).
SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky