Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Off-road brusle

Co jsou to off-road brusle?

Můžete bruslit na polní cestě? Ano, můžete. Budete ale potřebovat pár off-road bruslí, nazývaných také terénní kolečkové brusle, což jsou v podstatě inline brusle speciálně vyrobené pro nerovné a nemilosrdné povrchy. Umožnují jízdu po horských stezkách nebo v lesích, a můžete si tak užít jízdu v přírodě. Tento typ terénních bruslí s velkými kolečky s pláštěmi poskytuje optimální přilnavost při jízdě na dlažebních kostkách a na drsném, nebo dokonce mokrém povrchu. Jízda na off-road kolečkových bruslích zaručí vydatný trénink celého těla.

Bez ohledu na roční období, terén nebo počasí jsou terénní brusle ideální k prozkoumávání nového prostředí a užívání si přírody v každém ročním období. Dobrá volba pro ty, kteří chtějí bruslit mimo městské prostředí a vyzkoušet něco nového.

Výběr správných off-road kolečkových bruslí

Výběr off-road bruslí pro terénní dobrodružství závisí na vašem stylu jízdy a preferencích. Obecně lze říct, že terénní bruslení lze rozdělit podle stylu jízdy na běžkařské a sjezdové.

Sjezdové off-road brusle jsou umístěním koleček podobné běžným inline bruslím. Rám off-road bruslí je ale mnohem těžší a je vyroben z odolnějšího materiálu, aby ustál větší zátěž. Tyto brusle vybavené dvěma nebo třemi kolečky s pláštěmi odolávají vysokým rychlostem a nabízejí skvělou manévrovatelnost při jízdě po lesní nebo polní cestě.

Off-road brusle pro běžecký styl vypadají podobně jako kolečkové lyže. Mají pouze dvě kolečka s pláštěmi, což usnadňuje jízdu na nerovním povrchu. Jejich rámy jsou navrženy tak, aby poskytovaly stabilitu a skvělý přenos síly. Běžecké off-road brusle jsou navíc pro větší bezpečnost vybaveny lýtkovými nebo manžetovými brzdami.

Obvyklý průměr koleček u všech off-road bruslí se pohybuje mezi 125mm a 150mm, ale některé běžecké modely mají průměr koleček až 200mm. Vložky v botách jsou obecně tepelně tvarovatelné, aby poskytovaly větší pohodlí a lépe seděly.

Hledáte brusle na jízdu po hladkém povrchu? Pokud ano, nabízíme i různé Kolečkové Lyže pro klasický i bruslařský styl jízdy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky