×
MENU

Nordic brusle i Nartorolki terenowe

  Filtr
Velikost boty

Nordic brusle jsou typem inline bruslí, které byly speciálně vytvořené pro nordic skating.

Co je nordic skating?

Nordic skating je zajímavou kombinací nordic walkingu, běhu na lyžích a inline bruslení. Při bruslení na nordic bruslích se pracuje také s hůlkami pro získání rychlosti a stability. Technika se velmi podobá bruslení na běžeckých lyží. Nordic brusle jsou skvělé pro každého inline bruslaře, který si rád vyzkouší novou inline aktivitu, a pro běžkaře, kteří chtějí trénovat i mimo sezonu. Pokud jste opravdu ambiciózní, pak si můžete prohlédnout naši nabídku kolečkových lyží, které jsou v podstatě delší variantou nordic bruslí a ještě lépe napodobují pohyb na běžeckých lyžích. Je mnoho důvodů, proč si pořídit nordic brusle. Kromě možnosti bruslit i tam, kam se bruslaři s běžnými bruslemi nedostanou, je nordic skating také skvělým sportem, který vás udrží ve formě.

Výhody nordic bruslí

Nordic skating sice můžete provozovat ve všech typech inline bruslí, ale brusle v této kategorii jsou speciálně designované právě pro tento sport. Mají zabudovaný originální brzdný systém (pro optimální trénink) a vzduchem plněná kola pro off-road bruslení.

Nordic brusle mají obvykle dvě kolečka a bota je umístěná uprostřed rámu. Velké, vzduchem plněné pneumatiky usnadňují bruslení v terénu.

Pro nordic brusle je typická tvrdá bota, která zaručuje extra ochranu. Nordic brusle mají speciální brzdné zařízení, které stalčuje brzdu proti kolečku. Brzdovou podložku lze vyměňovat.

Poznámka: Když si vybíráte hole na nordic skating, je důležité vybrat správnou délku.