×
Menu

Ložiska pro inline hokej

  Filtr
Barvy
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Spacery
Mazivo

Dobré vědět

Hokejová ložiska pro tu nejhladší jízdu

Přestože jsou jen malou součástí vašich hokejových bruslí, dobrá sada ložisek pro inline hokej může mít zásadní význam. Každé kolečko má dvě ložiska a právě díky nim se vaše kolečka budou otáčet. Ložiska jsou obvykle vyrobena z oceli nebo keramiky a můžete si vybrat mezi otevřenými nebo uzavřenými ložisky. Více informací o různých druhů ložisek si můžete přečíst v našem průvodci Nákup ložisek.

Mnoho hráčů inline hokeje samozřejmě volí sestavu koleček, kde jsou kolečka různých velikostí. Pokud jste to právě vy, nemusíte si dělat starosti. Většina ložisek má stejnou velikost, označenou jako 608, a funguje jak s inline bruslemi, tak s kolečkovými bruslemi.

Vše o stupnici ABEC

Při výběru ložiska sledujte také jeho hodnocení ABEC. To se týká přesnosti ložiska, jinými slovy toho, jak hladce se bude ložisko odvalovat. Měří se na stupnici od 1 do 9, přičemž čím vyšší číslo, tím větší přesnost. Nezapomeňte však, že ne všechna ložiska jsou zařazena do stupnice ABEC, takže nemusí nutně platit, že nejlepší inline hokejová ložiska jsou ta s nejvyšším hodnocením ABEC.

Časté dotazy týkající se ložisek pro inline hokej se týkají toho, jak ložiska z koleček vyjmout a jak je pak vyčistit. Naše video a průvodce čištěním ložisek vám poradí, jak zajistit, aby vaše ložiska vypadala jako nová. Pokud jste však ložiska vyčistili a stále se vám nezdá, že dosahujete nejhladšího výkonu, pak je možná čas pořídit si nová kolečka pro inline hokej.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky