×
Menu

Kolečka na freestyle koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr
Design jádra (stredu)
Šířka náboje (hub) kolečka
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Správná kolečka zlepší váš zážitek z jízdy

Kolečka jsou jednou z nejdůležitějších součástí vaší koloběžky a určují, jak hladký a pohodlný bude váš zážitek z jízdy. Základním materiálem moderních koloběžkových koleček je obvykle nylon nebo hliník.

Existuje mnoho druhů koleček, které vám pomohou přizpůsobit nastavení koloběžky vašemu stylu jízdy. Jádra koleček mohou být plná, paprsková, dutá nebo s perforovanou konstrukcí. Plná kolečka jsou odolná, ale těžká, zatímco paprsková kolečka jsou lehčí, ale mohou se snadněji poškodit. Dutá kolečka jsou lehká i s pevnou konstrukcí jádra.

Výběr správných koleček

Při výběru koleček byste měli zvážit velikost, tvrdost a maximální průměr koleček kompatibilní s vaší vidlicí. Kolečka jsou obvykle k dispozici ve velikostech 100mm, 110mm, 115mm, 120mm. Nejčastěji se však pořizují kolečka o průměru 100mm nebo 110mm. Menší kolečka se doporučují začátečníkům, protože jsou obratnější, zatímco větší kolečka jsou nejvhodnější pro jezdce, kteří chtějí jezdit rychle a agresivně.

Tvrdost koleček se měří na durometrické stupnici. Zde platí, že čím vyšší číslo, tím je kolečko tvrdší. Průměrný durometr pro kolečko na koloběžku se pohybuje mezi 82A a 88A. Obecně platí, že tvrdší kolečka vám umožní rychlejší jízdu, ale neposkytnou vám tolik trakce. Zatímco měkčí kolečka se opotřebují o něco rychleji, ale poskytnou vám větší přilnavost. Mnoho profesionálních jezdců volí při jízdě na ulici měkčí kolečka a při jízdě ve skateparku tvrdší kolečka.

Jakou životnost mají kolečka na koloběžku?

Kolečka na freestyle koloběžky se časem nevyhnutelně opotřebují, ať už jezdíte jakýmkoli stylem. Neexistuje žádný přesný termín, jak často byste měli kolečka vyměňovat, a může to být od několika měsíců až po každých několik let. Když zjistíte, že se uretan opotřebovává a má to vliv na pocit z jízdy, je dobré se začít poohlížet po novém páru.

Pro více informací ohledně výběru koleček na koloběžku, se podívejte na našeho průvodce Nákup koleček na koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky