×
Menu

BMX Kola

  Filtr
Značky
Průměr kola
Náboj
Průměr osičky
Strana řetězu
BMX disciplína
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Kola pro freestyle BMX

Ať už jezdíš flatland, nebo v parku, nebo trochu od obojího, pak by ráfky tvého kola měly být odolné a pevné, aby zvládly absorbovat tvrdé dopady.

V této sekci najdeš BMX ráfky pro tvé freestyle BMX kolo, ale také náhradní části k výměně opotřebovaných součástí tvých BMX ráfků.

BMX kola jsou dostupná ve velikosti od 12 do 20 palců. Nejběžnější velikost je 20", zatímco velikosti od 12" do 18" jsou vyvinuty speciálně pro děti. Většina BMX kol má kazetové náboje, což jsou náboje s jedinou rychlostí.

Poslední dobou získává na popularitě náboj zvaný "Freecoaster". S tímto nábojem můžete jet pozpátku bez nutnosti šlapat v opačném směru.

Jednostěnné vs dvoustěnné

Není pochyb o tom, že život BMX ráfků není zrovna lehký. Nepočítaně dopadů na asfalt a rampy. To je také důvod, proč mnoho BMX jezdců volí pár robustních BMX ráfků s dvojitými stěnami namísto jednostěnných. Pár BMX dvoustěnných ráfků je pevnější a to jednoduše díky jejich konstrukci. Nerozbijí se tady tak snadno jako jednostěnné BMX ráfky.

Mnoho levnějších kompletů má jednostěnné BMX ráfky. Dražší kola zpravidla mají dvoustěnné. Pokud má tvé kolo jednostěnné BMX ráfky, pak doporučujeme nákup dvoustěnných - stojí sice trochu víc, ale výhledově se rozhodně vyplatí.

Starej se i o duše

O duši se na tvém freestyle BMX kole postaráš s pomocí ráfkové pásky. Tento často přehlížený proužek gumy je velice levný a je to efektivní způsob ochrany proti píchnutí. Ráfková páska je umístěna mezi ráfek a duši a chrání kola před dírami na dráty, které mohou duši píchnout pokud je vystavena vnitřku ráfku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky