×
Menu

Neoprenové rukavice

  Filtr
Značky
Velikost
Tloušťka

Neoprénové rukavice... když voda začne studit jako sníh

Když se voda opravdu ochladí, pouhý neoprén už nestačí. První věcí, kterou pravděpodobně spolu s neoprénem nasadíte, jsou neoprénové boty, a když ani ty nepomůžou, začnete se poohlížet po teplých neoprénových rukavicích.

Když přijde na nákup neoprénových rukavic, surfových rukavic nebo rukavic pro další vodní sporty, je třeba nejvíce myslet na odolnost, dobrý střih a funkčnost.

Jak silné by mé neoprénové rukavice měly být?

Pokud pořizujete surfové rukavice, je lepší zvolit flexibilní neopren, který na rukou lépe sedí. Nejběžnější tloušťka rukavic na surfing je mezi 2 mm a 5 mm. I tady platí, že „čím silnější, tím teplejší“. Na druhou stranu silnější rukavice vás omezují. Proto je důležité najít při volbě rukavic rovnováhu mezi zahřátými prsty a schopností jimi volně pohybovat.

Neoprénové rukavice musí opravdu dobře přiléhat. Pokud jsou příliš velké, budou se pravděpodobně různě shrnovat a překážet vám. Už to je samo o sobě velmi nepříjemné, ale velké rukavice se také snáze naplní vodou, ztěžknou a začnou bránit ruce v pohybu. Je to jako pádlovat se závažími na zápěstí. Jistě - dobré pro fyzičku, ale rozhodně nic zábavného.

Surfové rukavice patří pod neoprén

Pokud si chcete dopřát o něco víc tepla a extra komfort, pak noste své neoprénové rukavice POD rukávy neoprenu. Je to jen maličkost, ale která může prodloužit pohodu na moři o hezkých pár chvil a oddálit moment, kdy ztratíte cit v prstech.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky