×
Menu

Neoprenové rukavice

  Filtr
Značky
Velikost
Tloušťka
Určení

Neoprénové rukavice vám dodají potřebné extra teplo

Za chladnějších dní vám ve vodě pravděpodobně nebude stačit jen váš neopren. Nošení neoprenových rukavic udrží vaše ruce v teple v chladných vodách a jsou tak nezbytnou výbavou bez ohledu na vámi zvolený vodní sport. Tyto neoprenové rukavice jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako wetsuit a obvykle jsou vybaveny extra přilnavou vrstvou v oblasti dlaně pro lepší výkon.

Můžete si vybrat z rukavic s oddělenými prsty, nebo takzvanými palčáky podle vlastní preference. Bez ohledu na to, pro jaký typ se rozhodnete je důležité, aby vaše rukavice seděly těsně. Pokud budou příliš velké, vaše ruka v nich bude plavat a rychle se zaplní vodou. Dalším důležitým tipem je nosit rukavice pod rukávy vašeho neoprenu.

Jak silné by mé neoprénové rukavice měly být?

Důležitým rozhodnutím, které musíte udělat je rozhodnutí jak silné rukavice chcete. Nejběžnější jsou rukavice tloušťky mezi 3 a 5mm, ale jsou tu i modely tloušťky až 7mm. Silné 5mm rukavice vám dodají dostatečnou ochranu před chladem, ale omezí vaši svobodu pohybu. Při nošení 3mm nebo tenčích rukavic vám dodá lepší cit, více svobody, ale ne tak moc izolace.

Společně s rukavicemi by jste asi měli zvážit nákup neoprenových bot a neoprenové kapuce pro více surfování v chladných vodách.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky