×
Menu

Skateboardy

Dobré vědět

Skateboardy pro triky a rampy

Ve SkatePro nabízíme široký výběr skateboardů, neboť je pro nás důležité uspokojit potřeby a nároky každého zákazníka. Nabízíme kompletní skateboardy „ready to skate“, samostatné desky a náhradní díly, jako například podvozky a kolečka, ze kterých si můžete sestavit vlastní skejt.

Před koupí skatu je důležité se rozhodnout, co od něj očekáváte a co s ním chcete jezdit. Longboard je vynikající pro cruising a carving, zatímco klasický skateboard je navržen hlavně na triky a rampy.

Konstrukce skateboardu - skateboardové desky

Mnohé skateboardy jsou vyrobeny z javoru. Javorové dřevo je vynikající materiál pro skateboardové desky, protože je velmi pevné a odolává nárazům při dopadu a trikování. Kanadský javor je vůbec nejsilnější druh dřeva, které se používá na výrobu skateboardových desek. Délka desky je obvykle asi 71 cm (28") až cca 84 cm (33") a šířka přibližně 18 cm (7") až asi 27 cm (10,5").

Kolečka na skejty jsou k dispozici v různých velikostech a tvrdostech. Pokud děláte skoky a jezdíte na rampách, můžete se poohlédnout po velkých kolečkách, ale pokud jste více na street skating, měli byste si vybrat menší kolečka, která vás umístí blíže k zemi a tím poskytnou více stability.

Historie skateboardů

Skateboarding pochází ze západního pobřeží USA, kde surfaři hledali nějakou suchozemskou náhradu surfingu pro dny, kdy oceán nenabízel dobré podmínky. A tak vznikla myšlenka umístit kolečka na surfové desky. Protože západní poběží je a vždy bylo centrem skateboard průmyslu, celá kultura skateboardingu je spojována s pohodovým West Coast životním stylem. V průběhu let se tvar skateboardu neustále vyvíjel, jak tvůrci reagovali na nové potřeby jezdců. Dnes najdeme různé druhy skateboardů a nesčetné množství forem.

Historie dnes známých skateboardů začala ve 40. letech, když lidé začali montovat kolečka na desky, prkna a jiné věci používané jako desky. V 60. letech začaly první obchody prodávat skateboardy a v 70. byla vynalezena polyuretanová kolečka. Skateboardový průmysl ovšem začal opravdu vzkvétat až v letech 1980, kdy také vznikla celá řada skateboardových značek. V této době také vzniklo několik filmů o skateboardové kultuře, z nichž některé jsou dnes už klasikou, která dodnes ovlivňuje životní styl jezdců a fanoušků skateboardingu.

Projděte si naši nabídku skate boards, desek a náhradních dílů a příslušenství ke skateboardům. V každé specifické kategorii se můžete dozvědět něco víc.

Pokud by se vám hodilo pár tipů a doporučení, přečtěte si našeho průvodce nákupem skateboardu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky