Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Skateboardy

Dobré vědět

Skateboarding je všestranný sport

Skateboarding je akční sport, při kterém se pomocí skateboardu provádějí různé triky. Přestože se tento sport zaměřuje především na různé triky, skoky a grindy, stal se skateboarding také oblíbeným způsobem dopravy po městě.

Skateboarding je známý pro tři hlavní styly: park, vert a street skateboarding. Parkový skateboarding se provozuje především ve skateparcích s různými speciálně vyrobenými překážkami. Vert skateboarding zahrnuje vertikální jízdu na rampách nebo vert bowlech a vyžaduje větší rychlost než ostatní styly. Street skateboarding využívá při provádění triků každodenní městské překážky, jako jsou zábradlí a schody.

Více informací o různých typech skateboardingu najdete v našem průvodci Nákup skateboardů pro středně pokročilé.

Výhody skateboardingu

Jízda na skateboardu má mnoho výhod. Zlepšuje koordinaci vašeho těla a má také pozitivní vliv na vaši rovnováhu. Za zmínku stojí i to, že se jedná o zábavný trénink celého těla v tom nejlepším slova smyslu.

Skateboarding je také skvělý způsob, jak se seznámit s novými lidmi, kteří mají podobné zájmy. Ve skateparcích je snadné navázat kontakt s ostatními, protože lidé mají tendenci se navzájem zdravit a začínat konverzace o svých oblíbených tricích a značkách skateboardů. Tento sport je také skvělým způsobem, jak si zvýšit sebevědomí, protože není nic lepšího, než když se vám podaří trik hned napoprvé.

Historie skateboardingu

Historie skateboardingu, jak ho známe dnes, začala ve 40. letech 20. století na západním pobřeží USA. Přibližně v té době začali surfaři montovat kolečka na různé desky a prkna, které mohli použít jako náhradu, když nemohli surfovat. Původně se skateboardingu kvůli silnému vlivu surfování říkalo "sidewalk surfing".

V průběhu dalších desetiletí se tento sport dále rozvíjel. V 60. letech 20. století začaly skateboardy prodávat první obchody a v 70. letech byla keramická a kovová kolečka nahrazena kolečky polyuretanovými. V 80. letech 20. století začal zlatý věk skateboardingu a vzniklo velké množství skateboardových firem vedených skateboardisty. V průběhu tohoto desetiletí vzniklo několik filmů o skateboardové kultuře, z nichž se některé staly kultovní klasikou.

Skateboarding je nyní jedním z nejpopulárnějších akčních sportů na světě. Je považován za soutěžní, seriózní sport, zejména po jeho prvním vystoupení na olympijských hrách v Tokiu 2020.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky