×
Menu

Drátové a řetězové zámky

  Filtr
Značky
Délka

Když necháváš své prkno, koloběžku, kolo nebo brusle někde na veřejném místě, pak se pro prevenci krádeže může zámek docela hodit. Bylo by skvělé, kdyby jsi s jedním zámkem zamknul všechno, ale zámek na tvé BMX kolo nemusí být vhodný pro zamknutí koloběžk nebo prkna.

Ocelové řetězové zámky vs. drátové zámky

Pro větší předměty jako jsou třeba kola je doporučováno použití ocelového řetězu a zamčení okolo rámu k nepohyblivému objektu, jako je třeba lampa. Čím je řetěz silnější, tím samozřejmě lépe.

U menších předmětů jako jsou prkna, koloběžky nebo kolečkové brusle potřebujete drátové zámky. Dráty použité u těchto zámků jsou tenčí než řetězy u řetězových zámků a je proto možné zamknout kolečka u koloběžky, snowboard nebo brusle prostrčením drátu skrze paprsky koleček. Drátové zámky se hodí i pro zamknutí k jinému objektu jako v případě řetězových zámků, ale z důvodu, že drátové zámky bývají kratší něž řetězové je počet možných objektů, ke kterým můžete prkno, koloběžku nebo brusle značně omezený. Samotné použití drátového zámku může být efektivním způsobem pro zamezení krádeže. Zamčením koleček i bez zamčení k nehybnému objektu se koloběžka, prkno nebo brusle stanou pro zloděe nepoužitelné (protože se kolečka nebudou točit), ale nezabrání zloději, aby předmět jednoduše odnesl jinam.

Zámek na klíč nebo na kód?

Použití zámku na klíč nebo na kód je hlavně dáno osobní preferencí, ale existují podstatné bezpečnostní rozdíly. Zámek na klíč je považován za nejbezpečnější volbu, ale pokud máš ve zvyku klíče ztrácet, pak se zámek na kód asi bude hodit více. Pokud chceš co nejbezpečnější kódový zámek, pak je nejlepší vybrat ten s nejvíce číslicemi. Čím víc míst kód má, tím je pro zloděje složitejší jeho odemknutí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky