×
Menu

Kolečka na brusle / kolečka na trekové brusle

  Filtr
Značky
Průměr kola
Šířka kolečka
Tvrdost koleček

Dobré vědět

Co charakterizuje kolečka na brusle?

Kolečka na trekové brusle jsou širší a nabízejí více styčné plochy než kolečka na inline brusle, takže se bruslařům lépe udržuje rovnováha. Každé kolečko na kolečkové brusle je jiné. Liší se velikostí, tvrdostí a tvarem. Průměr nebo výška koleček se měří v milimetrech (mm), obvykle mezi 55 mm až 65 mm. Tvrdost kolečka na brusle se také nazývá durometr. Měří se na škále označené písmenem A a typicky se pohybuje v rozsahu od 74A (velmi měkká kolečka) do 105A (velmi tvrdá kolečka).

Vybíráme velikost kolečka na trekové brusle

Netušíte, jaké vybrat kolečka na kolečkové brusle? Pomůžeme vám, stačí když si odpovíte na otázku, jaké je váš styl bruslení. Styly můžeme rozdělit do dvou kategorií – indoorové bruslení a outdoorové bruslení.

Kolečka pro indoorové bruslení jsou obvykle malá nebo středně velká a na hladkém povrchu halového okruhu se lépe kontrolují a manévrují. Pro bruslení v rytmu hudby si tanečníci na kolečkových bruslích obvykle vybírají kolečka o průměru 62 mm a šířce 35 až 44 mm. Kolečka pro tanec na kolečkových bruslích mají typicky průměr 55–65 mm a šířku 30–31 mm. Kolečka pro outdoorové bruslení jsou větší a mají zakulacený povrch pro lepší stabilitu. Typická kolečka pro outdoorové trekové brusle mají průměr 55–65 mm a šířku přibližně 40 mm.

Tvrdost koleček na kolečkové brusle: indoor a outdoor

Při jízdě na rytmus a pro tanec na bruslích se hodí velmi tvrdá kolečka, která na hladkých površích poskytují více rychlosti. Obvyklý standard je něco mezi 97A až 103A. Fitness trekoví bruslaři, kteří bruslí venku, obvykle dávají přednost měkčím kolečkům, jelikož lépe tlumí nárazy v různých terénech. Tento typ kolečka má obvykle rozsah tvrdosti od 78A do 85A. Kolečka pro rychlobruslení jsou tvrdší než kolečka pro fitness a zajišťují rychlejší pohyb na hladších městských stezkách. Rychlobruslaři používají kolečka v rozmezí od 95A do 98A.

Bruslíte v roller derby? Pak vše potřebné najdete v kategorii Kolečka pro roller derby.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky