×
Menu

Kiteboarding

Dobré vědět

Kiteboarding - když chceš létat po vodě

Kitesurfing nebo kiteboarding je velmi intenzivní adrenalínový sport. Kitesurf ti nabízí vysokou rychlost a jedinečnou příležitost nechat se vynášet vysoko nad vodní hladinu a divákům na břehu předvádět dechberoucí triky.

Kitesurfař využívá k pohybu po vodě sílu větru. Když se vítr opře do objemného tažného draka neboli kitu, pak se kitesurfař rozletí po vodě na svém kiteboardu. Kiteboard lze v mnoha jeho aspektech srovnat s wakeboardem nebo malým surfařským prknem. Kiteboarding lze provozovat s poutky pro nohy nebo bez nich, nebo se speciálním vázáním.

Jakou kitesurfing výbavu potřebuješ k rozletu?

Jaké vybavení je nutné? Začít můžeš třeba s pořízením tažného draka neboli power kitu. Kity existují v mnoha různých designech a velikostech.

Samozřejmě budeš také potřebovat kiteboard a k ovládání kitu je nutná hrazda a systém nosných a ovládacích sňůr. Do základní výbavy také patří trapéz, chrániče a další příslušenství, jako je neoprén, neoprénové boty, záchranná vesta a helma.

Začni s kiteboardingem hlavně bezpečně

Již jsme se zmínili, že kiteboarding je opravdu velmi rychlý sport sport a proto je naprosto zásadní naučit se správnému ovládání svého kitu ještě než skočíš do vody. Proto začátečníkům vždy doporučujeme absolvovat kurz kitesurfingu nebo si nejdříve vypůjčit výbavu od kvalifikovaného instruktura nebo zkušeného kitesurfaře a vyslechnout si jeho rady.

Nakolik ovládneš svůj kite nad hlavou a desku pod nohama rozhodne, zda si z první jízdy na vodě odneseš dobrý pocit. Ale nejde jen o zážitek. Schopnost kontrolovat kite a kiteboard je také důležitá nejen pro tvou vlastní bezpečnost a zdraví, ale také pro zdraví ostatních surfařů, lidí na pláži a všech přihlížejících.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky