×
Menu

Kiteboarding

Dobré vědět

Létat po vodě s drakem

Kitesurfing nebo kiteboarding je velmi intenzivní adrenalínový sport. Kitesurf ti nabízí vysokou rychlost a jedinečnou příležitost nechat se vynášet vysoko nad vodní hladinu a divákům na břehu předvádět dechberoucí triky.

Kitesurfař využívá k pohybu po vodě sílu větru. Když vítr naplní jeho objemného tažného draka, kitesurfař se rozletí po vodě na svém kiteboardu. Kiteboard lze v mnoha jeho aspektech srovnat s wakeboardem nebo malý surfařským prknem. Kiteboarding lze provozovat s poutky pro nohy nebo bez nich, nebo se speciálním vázáním.

Co potřebuješ k rozletu

Jaké vybavení je nutné? Začít můžeš třeba s pořízením tažného draka neboli power kite. Draci existují v mnoha různých designech a velikostech.

Samozřejmě budeš také potřebovat kiteboard a k ovládání draka je nutná hrazda a systém nosných a ovládacích sňůr. Do základní výbavy také patří trapéz, chrániče a další příslušenství, jako je neoprén, neoprénové boty, záchranná vesta a helma.

Začni s kiteboardingem bezpečně

Již jsme se zmínili, že kiteboarding je extrémní sport, při kterém surfař dosahuje rychlostí víc než 100 km za hodinu. Umět ovládat svého draka je tudíž klíčové. Proto začátečníkům vždy doporučujeme absolvovat kurz kitesurfingu nebo si nejdříve vypůjčit výbavu od kvalifikovaného instruktura nebo zkušeného kitesurfaře a vyslechnout si jeho rady.

Nakolik ovládneš draka nad hlavou a desku pod nohama rozhodne, zda si z první jízdy na vodě odneseš dobrý pocit. Ale nejde jen o zážitek. Schopnost kontrolovat draka a kiteboard je také důležitá nejen pro tvou vlastní bezpečnost a zdraví, ale také pro zdraví ostatních surfařů, lidí na pláži a všech přihlížejících.

SkatePro