×
Menu

Kolečkové brusle dětské (věk 3+)

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Úroveň dovedností
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Dětské kolečkové brusle - skvělé pro dlouhé jízdy

Kolečkové brusle nebo inline brusle si oblíbili jak děti, tak dospělí. Zejména starší děti umí ocenit inlinové brusle, protože lze s nimi ujet velké vzdálenosti. Kolečkové brusle jsou také vhodnější, pokud vyrážíte na brusle s celou rodinou. Dítě na inlinech bude snáze držet tempo s rodiči, takže je možné bruslit a užívat si ujeté kilometry společně.

Dětské kolečkové brusle nabízí pohodlí a bezpečnost

Bota inline bruslí pro děti poskytuje dostatečnou oporu chodidlu a kotníku, což je téměř bezpodmínečně nutné, chodí-li dítě bruslit velmi často. Některé modely dětských bruslí mají měkkou, jiné tvrdší skořepinu. Obě verze mají své výhody a je jen na vás, co upřednostníte. Měkká skořepina (bota) je pohodlnější a prodyšnější, zatímco tvrdá skořepina je stabilnější a dává víc kontroly.

Také dotahování kolečkových bruslí se liší model od modelu. Pokud chcete dítěti nasazování a zouvání bruslí usnadnit, zvolte model jen s přezkami. Takové zapínání dítě zpravidla hravě zvládne zclea samo.

Kolečkové brusle - příprava na lední bruslení

Pokud vaše dítě bruslí také v zimě na ledě, nebo se chystá začít příští sezónu, kolečkové brusle mohou také posloužit jako dobrá příprava. Technika je totiž v podstatě ta samá, takže přechod z jednoho sportu na druhý je pro dítě snadnější. A navíc tak může bruslit po celý rok!

Jsou kolečkové brusle vhodné i pro malé děti?

Ano, i malé děti mohou bruslit na kolečkových bruslích. Je ale dobré připomenout, že kolečkové inline brusle jsou oproti dvouřadým bruslím méně stabilní. Jakmile ovšem dítě nabere rychlost, stabilita či nestabilita inline bruslí už nehraje vlastně žádnou roli - v rychlosti jsou možná dokonce i stabilnější! Takže dítě možná jen potřebuje ze začátku trochu asistence od rodičů, ale jakmile pochopí co a jak a získá jistotu, může inline brusle zvládat bez problémů. Nespornou výhodou dětské inline brusle oproti trekové brusli je větší opora pro kotník.

Menší kolečka pro malé děti

Malým dětem doporučujeme menší velikost koleček, asi 64-72 mm v průměru. Jejich těžiště je s menšími kolečky níž a dítě snáze drží rovnováhu. Zpravidla si s tím ale nemusíte lámat hlavu, jelikož výrobci dodávají již dětské brusle s kolečky, která svou velikostí odpovídají velikosti boty a věku dítěte.

Alternativy Kolečkových bruslí

Na trhu existuje několik 3kolečkových modelů, které jsou určené pro velmi malé děti. Aby se malé dítě cítilo na inline bruslích dobře a lépe drželo rovnováhu, výrobci vytvořili speciální podvozek se dvěmi kolečky vzadu a jedním vpředu. Jakmile si dítě na brusle zvykne a drží rovnováhu bez problému, stačí odmontovat jedno ze zadních koleček, přemístit ho do středu a vytvořit tak dětské inline brusle.

Dětské kolečkové brusle s nastavitelnou velikostí

Většina modelů inline bruslí pro děti umí „růst“ s nohou dítěte. To znamená, že jak se noha dítěte zvětšuje, je možné zvětšovat i velikost brusle, a to až o 3-4 čísla. Výhody nastavitelných bruslí jsou zřejmé: je snadnější zvolit velikost a brusle dítěti vydrží po několik sezón.

Jak zvolit správnou velikost:

  • Nezapomeňte si přečíst průvodce velikostmi na stránce produktu.
  • Pokud není v průvodci řečeno jinak, můžete se řídit jednoduchým pravidlem a jednoduše zvolit velikost o jedno číslo větší než je velikost normální boty dítěte.

Chrániče

Pamatujte si prosím, že děti jakéhokoli věku je třeba vždy vybavit chrániči na brusle. Některé sady inline bruslí zahrnují také kompletní set chráničů - na kolena, na lokty, chrániče zápěstí a helmu. Pokud nejsou chrániče již v ceně inline bruslí, můžete si je u nás zakoupit samostatně. Vyberte si z velké nabídky barev a stylů v naší kategorii chráničů. Ochranné vybavení samozřejmě dítě 100procentně nechrání proti něhodě, ale velmi riziko minimalizují a navíc se s nimi děti cítí bezpečněji a rychleji se zlepšují.

Pokud máte otázky ohledně kolečkových bruslí pro děti nebo si nejste jisti, který typ bruslí pro děti zvolit, můžete si přečíst o podobnostech a rozdílech mezi inline bruslemi pro děti a kolečkovými bruslemi pro děti v naší příručce nákupu dětských bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky