×
Menu

Součástky kol pro BMX

Správně zvolené ráfky a kola pro BMX závody mohou znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou

Zeptejte se jakéhokoli jezdce na BMX, jak důležitý je dobrý start a pravděpodobně se dozvíte, že „snap“, jak se tomuto momentu v závodě říká, rozhoduje o vítězství nebo prohře. Jelikož nabrat rychlost okamžitě za startovní čárou je v BMX závodech klíčové, mnoho jezdců si vybírá lehká a aerodynamická závodní BMX ráfky a kola. Se správnými ráfky totiž získají maximum z každého sešlápnutí pedálů.

Závodní jezdci BMX dokonce používají ráfky s menším počtem drátů, aby skutečně ušetřili každý gram. Tím samozřejmě vzniká menší zaoblení a ráfek ztrácí trochu ze své odolnosti. Proto je lépe vzít na vědomí, že závodní BMX ráfek nezvládne stejně náročné zacházení jako freestyle ráfek nebo ráfek na skoky.

Jakou velikost kol pro závodní BMX bych měl zvolit?

Ačkoliv si lze vybrat BMX ráfky ve velikosti od 12'' do 20'', nejtypičtější velikostí pro závodní BMX kola je 20''. Velikosti mezi 12'' a 18'' jsou zpravidla určená pro malé a starší děti.

Poznámka: Při výměně náboje kola je důležité, aby počet děr pro dráty byl shodný jak v náboji, tak v ráfku - nelze mixovat 36 děr se 48.

Je důležité poznamenat, že užší BMX pneumatiky a ráfky (20 x 1 1/8-3/8 a 24 x 1 1/8-3/8) nelze mezi s sebou zaměňovat nebo s 20 x 1,5 nebo 1,75 pneumatikou a ráfky.

Prodlužte životnost svých duší

Pokud do ráfku vložíte tkz. rim tape, ochráníte vaše duše před poškozením ostrými hranami děr pro dráty. Toto řešení téměř nic nestojí, a přitom rozhodně stojí za to - pravděpodobnost skončit se splasklou duší se s rim tape velmi snižuje.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky