×
Menu

Odrazový vosk

  Filtr
Značky
Teplota
Obsah fluoru

Zvolte odrazový vosk dle vašich potřeb

V naší nabídce najdete odrazové vosky pro různé teploty a sněhové podmínky. Pro kvalitní přenos výkonu mezi lyží a povrchem je třeba, aby lyže na sněhu nepodkluzovala a mohla se od sněhu, který je někdy lepivý a měkký, jindy zledovatělý a extrémně kluzký, pořádně odrazit.

Jelikož sníh má mnoho podob, také odrazové vosky existují v mnoha variantách dle teploty a textury sněhu. Pokud například teplota náhle stoupne a sníh začne tát, je vám zapotřebí měkčí a lepivější odrazový vosk. Pokud zvolíte špatný vosk pro dané podmínky, běžka se bude lepit nebo naopak podkluzovat (těžko říct, co je horší…). V popisu každého stoupacího vosku v naší nabídce je jasně uvedeno, pro jakou teplotu je daný vosk doporučený.

Odrazový vosk se označuje také jako stoupací vosk. Aplikuje se do mazací komory, což je různě velká oblast skluznice pod vázáním. Můžete se také setkat s označením stoupací komora nebo odrazová plocha.

Pokud ve stopě zjistíte, že lyže při odrazu podkluzuje, může si pomoc aplikací dalšího vosku. Máte-li již v mazací komoře víc než dostatečnou vrstvu, pak zkuste nanést lepivější vosk.

Vosk SkiGo je dobrá volba

Možná jste si všimli, že většina našich vosků má značku SkiGo. Věříme, že společnost SkiGo vyrábí jedny z nejlepších odrazových vosků na světě, a proto jsme se rozhodli důvěřovat právě této značce. A rozhodně nás nezklamala! Seznamte se například s naším balením SkiGo XC, ve kterém najdete tři různé odrazové vosky a kousek vysoce kvalitního korku pro aplikaci vosku na skluznici. V tomto jediném balení najdete tudíž vše potřebné pro teploty od 5 do 10 stupňů Celsia.

SkatePro