×
Menu

Odrazový vosk

  Filtr
Značky
Teplota
Obsah fluoru

Odrazový vosk je určen pro běžky na klasiku

Odrazový vosk, známý také jako grip vosk, se používá na běžky na klasiku, aby lyže držely na sněhu a lyžař mohl klouzat dopředu. Čím je vosk účinnější, tím je lyžař efektivnější. K dispozici jsou různé vosky pro různé teploty sněhu. U mnoha vosků pro klasické lyžování je uveden rozsah teplot, při kterých nejlépe fungují. Je důležité vědět, zda jsou vaše lyže voskovatelné nebo bezvoskové, protože ty druhé vosk nevyžadují. Klasické lyže, které mají syntetické skluznice nebo šupiny pro odrazové zóny, nevyžadují vosk a jsou vhodnější pro začátečníky.

Jak nanášet odrazový vosk?

Aplikace odrazového vosku na běžecké lyže je jednoduchý proces, který můžete provést předtím, než vyrazíte na sníh. Vosk můžete nanést na skluznice lyží tak, že na odrazovou zónu, známou také jako vosková kapsa, nanesete voskovou tyčinku. Nanášejte postupně tenkou vrstvu (celkem 3 vrstvy) a po každé vrstvě byste měli vosk vyhladit vhodným smirkovým papírem nebo pěnovým korkem. Jakmile je poslední vrstva hladká, máte hotovo.

Existují i další typy vosků, které můžete nanést na spodní část lyží pro zlepšení výkonu. Klister vosk se používá ve sněhových podmínkách, které jsou příliš kluzké pro běžný odrazový vosk. Skluzný vosk se nanáší na skluznici lyží mimo zónu odrazu. Ten má umožnit plynulý skluz lyží vpřed.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky